Понеділок, 26.06.17, 06:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

Студенти УжНУ відвідали чотири православні монастирі Мукачівської єпархії

19 жовтня відбулася четверта студентська поїздка в рамках просвітницько-місіонерського проекту «Сторінками путівника «Православні монастирі Закарпаття». Організатором поїздки виступили доцент кафедри історії України Юрій Данилець та благочинний Свято-Михайлівського монастиря в с. Грушові Хустської єпархії УПЦ ієромонах Пімен (Мацола). Студенти історичного та біологічного факультетів відвідали чотири православні монастирі Мукачівської єпархії.

Першим об’єктом став Свято-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир у Сваляві. Відвідувачі прослухали цікаву розповідь про минуле й сучасне обителі, відвідали новозбудовані храми.

Наступним став Свято-Успенський чоловічий монастир в с. Кічерному Воловецького району. Там екскурсанти зустрілися з архієпископом Мукачівським та Ужгородським Феодором, який прибув на святкування 10-ліття початку чернечого життя на Воловеччині.

Подолавши Ужоцький перевал, студенти відвідали Свято-Володимирський чоловічий монастир в с. Сухому Великоберезнянського району. Наприкінці дня учасники поїздки ознайомилися з історією та сьогоденням Марії-Магдалинівського жіночого монастиря в с. Зарічеві Перечинського району. Про особливості чернечого життя цієї обителі студентам розповіла настоятелька – ігуменя Варвара (Поп).

Від організаторів акції студенти отримали в подарунок диск з документальним фільмом «Монастирське життя Закарпаття» й пам’ятну листівку до 100-річчя від дня народження митрополита Дорофея (Філіпа).

Такі екскурсійні заходи дозволять студентам не лише краще пізнати свій рідний край, а й збагатитися духовно.

Підготував
Віктор Кічера