П`ятниця, 26.05.17, 18:03 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Студенти УжНУ взяли участь у міжнародній Літній школі з питань Європейської інтеграції та прикордонної співпраці
Під час майстер-класу

Упродовж 16–22 жовтня, як повідомляв уже Медіацентр, у рамках проекту транскордонного співробітництва «Обмін ноу-хау з європейської інтеграції та досвіду транскордонного співробітництва між Норвегією, Росією та Україною» у селі Поляні Свалявського району відбулася міжнародна літня школа.

Михайло Зан зі студентами

У науково-педагогічному форумі взяли участь 40 студентів-суспільників і міжнародників із УжНУ, Донецького національного університету, що нині розташувався у Вінниці, Пряшівського університету та Університету імені Коменського в Братиславі. Організаторами виступили дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики, Пряшівський університет, громадська організація «Центр стратегічного партнерства» (Андрій Крижевський) та Ужгородський університет.

Михайло Зан

Студентська молодь мала унікальну можливість упродовж тижня прослухати майстер-класи фахівців у галузі політичної науки, міжнародних відносин і культурної антропології.

Серед них – словацькі експерти Владімір Бенч, Самуель Года, Томаш Мадленяк, Александер Мушинка та Ярослав Скупнік, київські аналітики Олександр Сушко, Ярослав Жалило й Михайло Гончар, а також викладачі нашої alma mater – Мирослава Лендьел, Вікторія Бондаренко, Надія Попадюк, Михайло Зан.

Студенти УжНУ

Студентам було прочитано оглядові лекції, які стосуються різних аспектів суспільно-політичного життя України та Словацької Республіки: економічні відносини України та ЄС; енергетична безпека України та співробітництво у цій галузі з країнами ЄС; транскордонна співпраця; регіональна політика та адміністративна реформа в Україні; мультикультурне суспільство й етнополітика в Україні, Словаччині та Чеській Республіці.

Цікавими були дискусії щодо сучасної конфігурації та майбутніх перспектив європейської інтеграції, регіональної політики й реформи державного управління в Україні. Студенти буквально «засипали» контроверсійними питаннями й діставали фахові відповіді від культурного антрополога Олександра Мушинки, який активно досліджує ромську проблематику Словаччини.

Студенти і попрацювали, і відпочили

Окрім наукових дискусій студенти мали нагоду підвищити рівень володіння англійською та словацькою мовами, ознайомитися завдяки своїм словацьким колегам зі структурою та методикою вищої школи Словацької Республіки, зрештою приємно відпочити в чудовій рекреаційній місцевості нашого краю.

За інформацією заступника декана ФСН

з наукової роботи Михайла Зана

Обмін досвідом | 03.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 151 | 5.0/1
Теги: літній, питань, школі, Європейської, студенти, міжнародній, інтеграції, участь, УжНУ, взяли