Неділя, 28.05.17, 07:39 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти військової кафедри виконували бойові завдання військового комісара

Традиційно у четвер студенти військової кафедри мали практичне заняття. Проте цього разу воно було особливим: виконували завдання територіальної оборони на полігоні.

Микола Журавльов

Усе почалося з раннього ранку: студенти зібралися у приміщенні Ужгородського ОМВК та пройшли інструктаж військового комісара Миколи Журавльова. Військком зауважив: «Маю на меті дати вам практичні навички з основ і правил стрільби. Теорія без практики — нуль. Тому пробуйте все, що пропонують».

Студенти отримали бронежилети (відходили в них цілий день, а важать вони чимало! — Авт.), каски та протигази — все по-справжньому! Власноруч зробили розпізнавальні знаки на отриманому екіпіруванні — стрічку синього кольору — і пішли на шикування. Цього дня ужгородський військком святкував свій День народження, тож не обійшлося й без привітань та подарунків.

Після шикування та отримання відповідних вказівок автобус зі студентами вирушив у напрямку полігону в Оріховиці. На вулиці Другетів приєдналася спецтехніка — БТР та «Урал», а ще — карета «швидкої».

Студенти з цікавістю очікували, що ж буде далі. А далі… автобус зупинився, бо, згідно із задумом навчання, шлях колони заблокувало «місцеве населення» — тітушки. Бійці Нацгвардії відпрацювали бойове злагодження та провели локалізацію «повстанців».

Антон Барзак

Колона рушила далі, але потрапила під обстріл: із засідки по військовій техніці гатили снайпери диверсійно-розвідувальної групи. Після завершення цього етапу навчань на військових чекало нове завдання: стрільба по цілях.

Кожен отримав по 30 бойових патронів, одягнув бронежилет і каску та виконав команду «До бою».

Студент Антон Барзак, задоволений заняттям, ділиться емоціями: «Вражень море! Раніше я стріляв, але нам давали тільки 6 патронів. Я не очікував, що тепер буде повний магазин.

Зараз маю добрий результат: 5 влучних пострілів. Я здогадувався, що на нас може чекати, але не думав, що це буде так круто! Найбільше ціную те, що є можливість не тільки теорію на парах вивчати, а й побачити, як вправляються інші, попрактикуватися самому».

Після насиченого дня учасників заняття смачно й ситно нагодували. Не обійшлося й без фото на згадку: хто на БТРі, хто — з поліцією, а хто — з військовим комісаром.

Викладач кафедри Володимир Кращенко розповідає: «Це були навчання з силовими структурами по взаємодії з територіальної оборони. Участь брали практично всі частини ужгородського гарнізону: нацгвардійці, працівники поліції, міліції, СБУ, активісти-добровольці.

Володимир Кращенко

Запросили і студентів кафедри військової підготовки, які вже в змозі виконувати бойову стрільбу. Для заняття відібрали найкращих наших студентів — тих, хто на «відмінно» склав теорію з вогневої підготовки та був психологічно готовий застосувати знання на практиці, виконавши бойові стрільби».

Коли країна у стані війни, на жаль, доводиться знати більше. А щоб війни не було — краще бути до неї добре підготовленими.

Ксенія Шокіна

Теорія і практика | 27.05.16 | Додав Г_Кришiнець | 503 | 5.0/1
Теги: практичне заняття, військова кафедра, студенти

Долучайся!