Суспільники УжНУ провели семінар до 110-ї річниці з дня народження Ханни Арендт
20 жовтня на факультеті суспільних наук відбувся науковий семінар «Гра» тоталітаризму і демократії… Кому «закидати м’яч» у ХХІ столітті?», організований до 110-ї річниці з дня народження Ханни Арендт.

Під час семінару

У програмі заходу були представлені виступи студентів і викладачів кафедри політології і державного управління УжНУ. Серед питань, які вдалося дослідити учасникам та учасницям семінару, – найрізноманітніші аспекти наукової спадщини Ханни Арендт, зокрема «Витоки тоталітаризму: як, чому і куди?» (Катерина Чиркіна), «Маса як фундамент тоталітарного режиму» (Вікторія Карпова), «Людяність як опір тоталітаризму» (Оксана Копча), «Влада як «м’яч» у грі тоталітаризму і демократії» (Ярослава Турянин), «Культура як ознака людяності та «зміна правил гри»» (Антон Валюк), «Перемога демократії над тоталітаризмом: переваги та ризики» (Микита Найгебавер) та інші.

Підпис

Основні дискусії точилися з приводу причин, проявів та природи тоталітаризму у ХХ ст., а також щодо ефективних механізмів, які б унеможливили існування тоталітарних систем у наш час.

Довідка: Ха́нна А́рендт (Hannah Arendt), (14 жовтня 1906, Ганновер – 4 грудня 1975, Нью-Йорк) – визначна політична філософиня XX століття Учениця М. Гайдеггера, Е. Гуссерля та К. Ясперса. Вважається основоположницею вивчення тоталітаризму як соціального явища.

Основні праці: Витоки тоталітаризму (Джерела тоталітаризму) (1951); Становище людини (1958); Між минулим і майбутнім. (1961); Про революцію. (1963); Банальність зла. Суд над Айхманом в Єрусалимі (1963); Люди за темних часів. (1968); Про владу і насильство. (1970); Кризи республіки. (1972).

Вл. інф.