Далі буде...

Експозиція Волинського краєзнавчого університету
У музеї волинської ікони
Вивчати світ і особливо минуле рідної землі, розширювати свої знання про її історію – бажання кожної свідомої людини. Досягається ця мета різними шляхами. Можна піти найлегшим: сидіти на м’якому дивані й черпати інформацію з медіабази або світової мережі інформаційного павутиння. Але історики – це індивідуальності, що бажають побачити світ не тільки чужими очима, не виходячи з власної оселі, а й відчути дихання промайнулих сторіч, приїхати особисто на місця, де колись відбувалися небуденні події.

Традиція подорожувати у служителів Кліо та Касандри давня й незмінна. Поїздка до Луцька студентів-істориків І та ІІІ курсів не була чимось геть новим, проте менш цікавою і захопливою за попередні від цього не стала.

У замку Любарта
Ігор Прохненко біля вхідної брами замку Любарта

Факультет історії та міжнародних відносин має добрі зв’язки з університетами, інститутами, музеями, науковими товариствами різних країн світу. Цього разу було вирішено зробити спільний навчальний виїзд наших студентів і вихованців Католицького університету Пейтера Пазманя (Угорщина). Модераторами вояжу стали доцент Ужгородського університету Ігор Прохненко та викладач дружнього іноземного вишу – Аттіла Тюрк.

Під час поїздки група подорожан відвідала Луцьк і Львів. У першій частині маршруту студенти з викладачами побували у Волинському краєзнавчому музеї, музеї українського війська та військової техніки, музеї волинської ікони та, звичайно ж, замку Любарта. Тут відвідувачів радо прийняли й провели ґрунтовні, насичені інформацією екскурсії. З їх організацією і оглядом міста допоміг місцевий археолог Тарас Верба. Особливо приємно, що наш гість із Угорщини, археолог Аттіла Тюрк мав можливість не тільки попрацювати з цікавими для нього археологічними знахідками, а й разом з усіма відвідав місце археологічних розкопок у селі Рованці неподалік Луцька.

Наступним містом подорожі став Львів. Студенти й викладачі мали багато позитивних вражень та емоцій від прогулянки центральними вулицями з чудовими архітектурними ансамблями. Відвідали Львівський історичний музей, де екскурсантів радо вітав один із провідних археологів Галичини Святослав Терський. Не забули і про свого традиційного наукового партнера – Археологічний музей Львівського національного університету ім. Івана Франка, який є одним із найдавніших профільних закладів у вишах України. Тут екскурсію провів сам завідувач – Ярослав Погоральський.

Традиція пізнавальних подорожей завела істориків УжНУ на Волинь і Галичину
Біля входу до археологічного музею Львівського національного університету ім. Івана Франка

Чудові експозиції, безліч захопливих артефактів, фахові лекції і колективне фото на фоні доленосної цитати нашого великого земляка Тараса Григоровича Шевченка: «Я люблю археологію, я поважаю людей, які присвятили себе цій таємничій матері історії!».

Екскурсія в археологічному музеї ЛНУ

Здавалося, що вже подивилися все й пізнали непізнане. Але на вояжерів ще чекав сюрприз: їх гостинно прийняли археологи Петро Довгань та Наталія Стеблій. Вони провели екскурсію в Інституті археології Львівського національного університету, де студенти мали можливість ознайомитися з цікавими фондовими матеріалами.

Подорож була пізнавальною та захопливою, насиченою новими знайомствами та міжнаціональним спілкуванням. Сподіваємося, що традиція мандрівок містами України й зарубіжжя в істориків триватиме й надалі, адже цікавих та історично цінних міст ще багато!

Інформацію підготувала студентка 3 курсу факультету історії
та міжнародних відносин Олександра Сегедій