У рамках «Майстерні міста» студенти вчили ужгородців надавати першу домедичну допомогу

Що ви робите, коли бачите людину, яка лежить на вулиці? Чи вмієте зарадити лиху? Визначити, чи потрібна поміч, і навчитися її надавати мав змогу кожен – у рамках Майстерні міста 5 червня студенти-медики провели для ужгородців тренінг із невідкладної домедичної допомоги.
Юрій Машіка

Цікаво, що потрібно не лише вміти надавати допомогу, а навіть правильно підходити до людини, яка лежить. Тож після покрокового ознайомлення з порядком дій, коли людині раптом стало зле, учасники бралися за практичну частину – тренувалися на манекенах робити непрямий масаж серця та штучне дихання.

«Сьогодні просто неба в нас відбулися курси з надання першої медичної допомоги. Розглядаємо ситуацію: людина лежить на вулиці. Чи треба допомагати? Як саме? Як зробити це безпечно для себе та для постраждалого? Це базовий урок, експрес-курс із можливістю відпрацювання практичних навичок», – каже інструктор курсів надання першої медичної допомоги студент-медик Юрій Машіка.

Дана Гіді

За жартами й помилками навчалися важливої справи – порятунку життя. Студентка КНТУ Дана Гіді, яка теж долучилася до навчання, зауважує: «Раніше я багато чула про надання першої допомоги, нас навчали цього і в школі, але інформація з часом забувається. Зрештою, в дитячому віці це й сприймається не так серйозно. Тому знання постійно треба поновлювати. Цього разу я приділила більше уваги практичній частині, тому, думаю, це краще «засяде» у голові. Принаймні базові речі я вже точно пам’ятатиму. Впевнена, що більшість людей не вміє надавати допомогу, і це дуже погано, тому відвідувати такі курси обов’язково потрібно всім».

До повного 8-годинного курсу «Медичний волонтер» від UMSA-Uzhhorod так само безкоштовно може долучитися всяк охочий. Тут уже буде йтися і про домедичну допомогу при травмах, ДТП, роботу з електричними дефібриляторами.

З учасниками тренінгу

Якщо ви теж хочете пройти курси «Медволонтер» і навчитися надавати допомогу в екстрених ситуаціях, заповнюйте реєстраційну форму й очікуйте на оголошення про старт занять.

Ксенія Шокіна