У прес-клубі «Медіаперспекти» студенти разом із гостями з Польщі обговорили особливості пенсійної реформи

Закордонні спікери переконані, що України є великий потенціал для якісної і вдалої пенсійної реформи

Нещодавно в прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи» Ужгородського університету відбулося чергове засідання. Цього разу темою зустрічі стала пенсійна реформа в Україні та її майбутнє в міжнародному вимірі.

Володимир Тарасюк

Модератором заходу виступив доцент кафедри журналістики Володимир Тарасюк. Він представив присутнім – студентам відділення журналістики та відділення PR і зв’язків із громадськістю – гостей із Польщі. До вишу завітали експерти Ярек Янєц, Роберт Мікулєц і перекладач Петро Романенко.

Першим слово взяв пан Янєц. Він почав свою розмову з молоддю з трьох історій про різні підходи до реформування пенсійної системи в Європі. Гість провів паралелі між механізмами функціонування програми в Польщі, Україні та країнах Скандинавії, відзначивши, що всі вони суттєво відрізняються одна від одної.

Ярек Янєц

Ярек Янєц намагався переконати присутніх, що починати думати над своїм майбутнім, у тому числі – фінансовим забезпеченням у похилому віці, слід уже тепер. Він розповів про обов’язки окремих вікових категорій громадян Польщі, які можуть спочатку обрати вподобаний пенсійний фонд, а досягнувши повноліття, робити вклад у своє майбутнє. Окрему увагу він зосередив на фондах, про переваги яких розповідав далі.

Роберт Мікулєц

Виступ свого колеги продовжив пан Мікулєц. Спочатку розповів про себе, зокрема як із педагогічної сфери перейшов до геть нової для себе галузі й зовсім не шкодує про зміну професійної діяльності. На думку спікера, в України є великий потенціал для якісної і вдалої пенсійної реформи. Пан Роберт обґрунтував свою позицію, докладніше окреслив перспективи, особливості й ризики змін.

Наприкінці заходу студенти могли поставити гостям запитання на обговорювану тему. Відтак присутні підбили підсумки зустрічі.

Антоніна Чундак