Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Ужгород поповнився міні-скульптурками

Михайло Колодко реалізував ще дві свої творчі ідеї – з відкриттям «Liberty bell» та «Лєбєдіного озєра» маленьких пам’ятників в обласному центрі стало 30

0 96
Сергій Устич та Федір Шандор
У суботу, 2 грудня, в Ужгороді відкрили дві нові міні-скульптурки: «Liberty bell» та «Лєбєдіноє озєро» авторства Михайла Колодка. Тепер у місті маленьких пам’ятників уже 30!

Модерував відкриття міні-скульптурок традиційно туризмознавець, професор УжНУ Федір Шандор.

Скульптурка «Liberty bell»

Скульптурка «Liberty bell» приурочена до дня народження Григорія Жатковича (1886) – першого губернатора Закарпаття, цього ж дня, але 1920 року в Ужгороді проголосили День свободи.

«Лєбєдіноє озєро»

Сама ж скульптурка – це міні-Жаткович, що сидить на славнозвісному дзвоні свободи перед будівлею колишнього жупанату, а нині Художнього музею ім. Й. Бокшая. Річ у тім, що свого часу в Ужгороді була копія відомого американського «Liberty bell», який є символом незалежності США від Великобританії.

Відкриття міні-скульптурки «Лєбєдіноє озєро» приурочили до Всесвітнього дня телебачення й розмістили її на поруччі мосту Масарика, неподалік від будівлі обласного телебачення. Хоч скульптурка присвячена журналістам, разом із тим вона нагадує людям старшого покоління про епоху совєтів – коли помирали політичні лідери Союзу на телебаченні вмикали «Лебедине озеро» Петра Чайковського.

Ксенія Шокіна
фото Наталії Павлик

Залишіть відповідь