В Ужгороді вшанували 100-річчя героїчного бою під Крутами, в якому загинуло кілька сотень українських студентів

Вечір пам’яті полеглих героїв відбувся в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка

29 січня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відбувся вечір пам’яті героїв, полеглих у бою під Крутами. Ця трагічна подія стала символом героїзму українського юнацтва й національного пробудження українців.

Бібліотекарі запропонували історичний екскурс, розповіли про подвиг кількох сотень студентів, гімназистів В Ужгороді вшанували 100-річчя героїчного бою під  Крутами, в якому загинуло кілька сотень українських студентівдобровольчого куреня, які стали в бій із російськими більшовиками, захищаючи Київ. Під час вечора звучали поетичні рядки, зокрема відомий вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», присвячений розстріляній чоті січовиків, які потрапили у полон, а згодом були перепоховані на Аскольдовій могилі.

Бій під Крутами, який завершився підірваними мостами й коліями зупинив на чотири дні наступ росіян і дав змогу укласти Брест-Литовський мирний договір, який визнав незалежність Української Народної Республіки.

Крім цього, учасники вечора пам’яті мали змогу переглянути фільм «Лист без конверта» із серії науково-пізнавальних історичних нарисів «Невідома Україна».

Згадали також імена загиблих героїв, які полягли в бою під Крутами й ушанували пам’ять про них хвилиною мовчання.

Відео сучасного вшанування учасників трагічної події з сайту «Радіо Свобода»:

Іванка Когутич для Медіацентру УжНУ,
фото ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка