В університетській книгозбірні є прижиттєві видання Івана Франка
Цього року відзначають 160-у річницю з дня народження Івана Франка. З цього приводу Наукова бібліотека УжНУ підготувала віртуальну виставку прижиттєвих видань творів генія українського народу, відомого письменника, публіциста, громадського діяча під назвою «Син народу, що вгору йде…».

Як свідчать матеріали експозиції, у книгозбірні університету зберігаються вісім таких книг художніх творів Івана Франка. Найдавніша з яких – казка-драма «Сон князя Святослава» 1895 року. Крім неї, є примірники перших збірок «Із днів журби» (1900), «Semper tiro» (1906), друге видання поеми «Мойсей» (1913) тощо. Цікавою є «Збірка оповідань і віршів» (1926) з передмовою В. Ґренджі-Донського, видана ужгородським товариством «Просвіта» з нагоди 10-річниці вшанування дати смерті Івана Франка.

В університетській книгозбірні є прижиттєві видання Івана Франка

До кожної книги віртуальної виставки подані зображення обкладинки, коротка інформація про те, де, коли її видано, як примірник потрапив до університетської бібліотеки, а також наведено анотацію.

Віртуальну виставку можна знайти на сайті Наукової бібліотеки УжНУ.

Між іншим, до 100-річчя з дня смерті Каменяра Наукова бібліотека УжНУ готувала виставку кращих видань Івана Франка. Загалом у книгозбірні є понад 250 назв книг генія України.

Іванка Когутич