Субота, 22.07.17, 15:53 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

В УжНУ обговорили проблему Верецького перевалу в історичній ретроспективі

22 березня в Археологічному музеї імені професора Едуарда Балагурі Ужгородського національного університету відбувся науковий семінар «Проблема Верецького перевалу в історичній ретроспективі».

Ігор Шніцер

Ініціатором заходу стали координатори Центру досліджень угорської історії та українсько-угорських відносин, що діє при кафедрі історії України УжНУ, доценти Іванна Скиба й Оксана Ферков. Модератором зустрічі виступив доцент Ігор Шніцер. Він відкрив захід, окреслив проблеми, які запланували обговорити, та побажав науковцям плідної праці й обговорення.

До наукової дискусії долучилися викладачі й аспіранти кафедри історії України, кафедри нової і новітньої історії та історіографії, кафедри Стародавнього світу і середніх віків. Загалом присутні почули дев’ять виступів.

Іван Мандрик

Першим із доповіддю «Перехід угорськими племенами Верецького перевалу й "здобуття батьківщини"» виступив професор Іван Мандрик. Про міфи і реалії переселення угрів за Карпати розповів доцент Ігор Прохненко. На тему «Верецький перевал як торговельний шлях» доповів доцент Іван Міськов.

Аспірант кафедри історії України Костянтин Куцов виступив перед учасниками заходу із доповіддю «Карпатоукраїнське студентство і угорська ревізіоністська політика щодо Підкарпатської Русі 1930-х рр.». Про «Розстріли на Верецькому перевалі в березні 1939 р.» розповів викладач Юрій Славік.

Присутні на семінарі
Юрій Данилець

Доценти Юрій Данилець та Іванна Скиба виступили на теми «Політика угорського уряду щодо православної церкви на Закарпатті в 1939–1944 рр.» та «Питання Верецького перевалу в контексті сучасних українсько-угорських відносин» відповідно.

Доповіла також аспірантка Рената Поладі, яка висвітлила тему «Символіка пам’ятника Середньоверецького перевалу». Завершальною була доповідь професора Романа Офіцинського «Закарпаття у політиці пам’яті сучасної України та інших держав».

Після виступів науковців присутні обговорили проблеми порушеної тематики та підбили підсумки зустрічі. Наостанок ініціаторки заходу Іванна Скиба та Оксана Ферков наголосили на важливості організації таких семінарів у майбутньому.

Антоніна Чундак

Наукові форуми | 22.03.17 | Додав Гaлинa_Кришінець | 1141 | 5.0/3