Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В УжНУ презентували багатотомне видання наукових праць професора Петра Лизанця

Наукові статті й монографії мовознавця досі видавалися переважно за кордоном, тож автор вирішив удоступнити їх і для зацікавлених тут, в Україні

0 197
21 лютого в українсько-угорському науково-навчальному інституті УжНУ відбулася презентація багатотомного видання наукових праць доктора філологічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Петра Лизанця.

Ласло Зубанич

Захід розпочав старший викладач українсько-угорського науково-навчального інституту УжНУ Ласло Зубанич, котрий розповів присутнім про відзначення Дня рідної мови угорцями Закарпаття. Відтак урочистості продовжив винуватець свята Петро Лизанець, презентувавши свої наукові доробки. Долучилися студенти інституту, які повідали про науковий шлях професора, зачитавши фрагменти листування мовознавця.

Петро Лизанець

На презентації виступили також угорський консул в Ужгороді Ференц Варга, доценти Катерина Горват та Христина Зикань, науковий співробітник Центру гунгарології Криштоф Шереш.

«Дуже приємно, що сьогодні відбулася презентація мого наукового доробку. Відзначу, що надзвичайно важливе місце серед усіх праць посідає монографія «Угорсько-українські міжмовні контакти: на матеріалі українських говорів Закарпаття», на яку з’явилося чимало рецензій і в основу котрої лягла моя докторська дисертація.

Ну, а загалом 152 наукові статті, 11 монографій були видані й поширені за кордоном, а для України, на жаль, не були доступними. Тому я й вирішив представити свій доробок і тут», – розповів Петро Миколайович.

Марія Шелельо

Залишіть відповідь

X