П`ятниця, 23.06.17, 13:28 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

В УжНУ презентували книгу про проблеми національного самовизначення України

10 лютого у залі засідань Вченої ради УжНУ відбулася презентація монографії Максима Розумного «Виклики національного самовизначення», що розкриває одну з основних проблем українства.

Мирослава Лендьел, Максим Розумний та Світлана Мітряєва

Ініціювали зустріч проректор з науково-педагогічної роботи Ужгородського університету Мирослава Лендьел та радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Світлана Мітряєва, які модерували захід та представили автора монографії – доктора політичних наук, директора Центру досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень  Максима Розумного.

Пан Максим працював над книгою близько десяти років. У її основу поклав авторські публікації в періодичних і фахових наукових виданнях. Автор пропонує розглядати проблему національного самовизначення України в трьох аспектах: через націоналізацію колективної свідомості, демократизацію політичного життя та інтеграцію в наявні міжнародні зв’язки і комунікації.

Учасники презентації

Пролунало на зустрічі чимало цікавих думок, авторських спостережень. Приміром, пан Максим зауважив, що президент країни має бути достатньо харизматичним, бо «харизматичний лідер підвищує рівень легітимізації влади» – це сприятиме не лише піднесенню ступеня довіри громадян до свого глави держави, але і його позиції на світовій арені. На жаль, Україні таких людей при владі бракує. Проте суспільство має усвідомлювати й потребу самовизначення, бути в цьому зацікавленим, а вже тоді вдасться задати рух у правильному напрямку.

Максим Розумний

Говорили й про ситуацію на Донбасі, значення Росії та США на міжнародній політичній арені, політичних діячів України і світу. Максим Розумний зауважив, що люди, які в Україні ностальгують за модерном (а для України модерн є радянським), сахаються від Європи, якраз і гальмують ситуацію. Це є однією з причин збройного конфлікту на Донбасі. Люди не знають, що можна і треба розвиватися та рухатися вперед.

Оскільки книга є у вільному доступі в мережі, багато слухачів були попередньо ознайомлені з ідеями Максима Розумного, тож активно вступали в обговорення, ставили запитання та коментували окремі моменти. Цікавилися й думкою автора щодо того, як об’єднати Україну.

На завершення зустрічі всяк охочий міг узяти автограф автора, віч-на-віч обговорити з відомим політологом деякі вужчі питання та обмінятися думками.

Ксенія Шокіна,

фото, відео Василя Третяка