В УжНУ захищено дисертацію про словацько-російські міждержавні відносини
4 жовтня в приміщенні археологічного музею Ужгородського університету ім. Едуарда Балагурі відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук Діани Купар «Словацько-російські міждержавні відносини (1993–2014 рр.)».

Після офіційного представлення, дисертантка приступила до захисту. На запитання присутніх щодо положень наукової праці Діана Миколаївна дала вичерпні відповіді.

Діана Купар

Науковим керівником дослідження, між іншим, є доктор історичних наук, професор, декан факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу УжНУ Іван Вовканич. Після виступу своєї підопічної він розповів присутнім про цінність роботи, масштабність опрацьованих джерел та внесок дослідження в наукову спадщину університету. Іван Іванович також наголосив на тому, що для виконання наукової праці пані Купар мала робочі поїздки в Словацьку Республіку, де мала змогу ознайомитися з архівними матеріалами.

Промова опонента

Відтак до прилюдної оцінки дисертації приступили офіційні опоненти, якими стали доктор історичних наук, професор кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського національного університету імені Івана Франка Михайло Кріль, а також кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, радник при дирекції Національного Інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва. Вони висловили добрі відгуки на роботу Діани Купар, на деякі свої зауваження почули вмотивовані відповіді дисертантки.

Спеціалізована вчена рада високо оцінила представлену роботу й погодилася з пропозицією надати Діані Купар науковий ступінь кандидата історичних наук.

Антоніна Чундак