Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студентський круглий стіл щодо ролі міжнародного права в системі міжнародних відносин провели в УжНУ

0 421
29 березня відбувся студентський круглий стіл «Роль міжнародного права в сучасній системі міжнародних відносин: теорія і практика». Співорганізаторами заходу виступили викладачі кафедри міжнародного права (професор Георгій Динис) та кафедри міжнародних студій і суспільних комунікацій (доцент Юрій Мателешко).

У круглому столі взяли участь студенти спеціальностей «Міжнародне право» (Е.Дункаускас, Т.Тимчук, С.Петрушко, О.Гудзеляк, Я.Буковецька, Г.Лізанець, А.Рожкова, У.Шорбан), «Міжнародні відносини» (Д.Перова, П.Ковтун) та «Країнознавство» (Б.Кішарі).

Предметом обговорень стали теоретичні й практичні аспекти міжнародних правових відносин. Особливої уваги надали гострим питанням, що пов’язані з Україною. Зокрема, йшлося про міжнародно-правову оцінку Будапештського меморандуму 1994 р., Угоду про перебування Чорноморського флоту РФ на території України, а також анексію Криму Росією та участь останньої в подіях на сході України.

Жваву дискусію серед присутніх викликало питання проблем і перспектив справи України проти Росії у Міжнародному суді ООН.

Підбиваючи підсумки круглого столу, його учасники зійшлися на думці, що, незважаючи на зростання силового фактору в сучасній системі міжнародних відносин, міжнародне право залишається важливим інструментом мирного вирішення міждержавних конфліктів.

Вл. інф.

Залишіть відповідь

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.