Студентський круглий стіл щодо ролі міжнародного права в системі міжнародних відносин провели в УжНУ

29 березня відбувся студентський круглий стіл «Роль міжнародного права в сучасній системі міжнародних відносин: теорія і практика». Співорганізаторами заходу виступили викладачі кафедри міжнародного права (професор Георгій Динис) та кафедри міжнародних студій і суспільних комунікацій (доцент Юрій Мателешко).

У круглому столі взяли участь студенти спеціальностей «Міжнародне право» (Е.Дункаускас, Т.Тимчук, С.Петрушко, О.Гудзеляк, Я.Буковецька, Г.Лізанець, А.Рожкова, У.Шорбан), «Міжнародні відносини» (Д.Перова, П.Ковтун) та «Країнознавство» (Б.Кішарі).

Предметом обговорень стали теоретичні й практичні аспекти міжнародних правових відносин. Особливої уваги надали гострим питанням, що пов’язані з Україною. Зокрема, йшлося про міжнародно-правову оцінку Будапештського меморандуму 1994 р., Угоду про перебування Чорноморського флоту РФ на території України, а також анексію Криму Росією та участь останньої в подіях на сході України.

Жваву дискусію серед присутніх викликало питання проблем і перспектив справи України проти Росії у Міжнародному суді ООН.

Підбиваючи підсумки круглого столу, його учасники зійшлися на думці, що, незважаючи на зростання силового фактору в сучасній системі міжнародних відносин, міжнародне право залишається важливим інструментом мирного вирішення міждержавних конфліктів.

Вл. інф.