Середа, 24.05.17, 05:25 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Вітчизняні й зарубіжні науковці обговорювали в УжНУ юридичну проблематику на «ІХ Закарпатських правових читаннях»

У суботу, 22 квітня, завершила свою роботу триденна Міжнародна науково-практична конференція «ІХ Закарпатські правові читання». Традиційний форум передбачав не лише наукову частину (пленарні, секційні засідання), а й екскурсійну програму містами Закарпаття.

Присутніх вітає Ярослав Лазур

Організаторами заходу, крім Ужгородського університету в особі юридичного факультету, стали також Інститут законодавства ВРУ, Трнавський та Пан’європейський (у Братиславі) університети (Словаччина), Сегедський університет (Угорщина), Ліга студентів Асоціації правників України та ін.

Після урочистих моментів відкриття конференції – виконання Державного гімну України й поминання хвилиною мовчання полеглих у зоні воєнних дій наших вояків – слово взяв декан юридичного підрозділу Ярослав Лазур. Насамперед представив присутніх членів президії: ректора Ужгородського національного університету професора Володимира Смоланку, голову Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса, завідувача кафедри кримінального права юридичного факультету Карлового університету в Празі професора Їржі Єлінека, заступника директора Інституту законодавства Верховної Ради України, доктора юридичних наук Артема Янчука, завідувача кафедри історичної теології та церковної історії, заступника декана гуситського теологічного факультету Карлового університету в Празі професора Яна Благослава Лашека.

Володимир Смоланка наголосив, що «Закарпатські правові читання» є важливою подією для краю, адже тут обговорюють актуальні питання правової науки не лише України, а й різних країн Європи. Ректор побажав учасникам конференції не тільки плідних дискусій за ці кілька днів, а й доброго відпочинку, висловив сподівання, що захід, як завжди, пройде на високому рівні.

Очільник обласної ради Михайло Рівіс звернув увагу на те, що делегації з’їхалися в Ужгород у прекрасну пору цвітіння сакур, тож у вільний час  матимуть нагоду помилуватися розквітлим Ужгородом. Також чиновник наголосив, що такі заходи, як цей, сприяють примноженню нашого наукового потенціалу. Наостанок побажав учасникам ставити гідну мету й іти до неї, а також досягати наміченого.

Професор Ян Лашек під час свого виступу передав вітання від ректора Карлового університету в Празі, почесного доктора УжНУ Томаша Зіми. Також зауважив, що сподівається на таку співпрацю між університетами й надалі, щоб можна було обмінюватися студентами й викладачами не лише на рівні юридичних підрозділів, а й інших.

У ході урочистої частини заступник директора Інституту законодавства ВРУ Артем Янчук зауважив, що напрацювання, представлені на конференції, «ляжуть на порядок денний тих законодавчих процесів, що відбуваються в стінах Верховної Ради».

Наприкінці Ярослав Лазур подякував усім, хто був причетний до організації «ІХ Закарпатських правових читань». А учасникам побажав теплих і фахових дискусій. Відтак присутні перейшли безпосередньо до пленарного засідання.

Другого дня конференції учасники плідно попрацювали в секційних засіданнях, відтак мали нагоду насолодитися екскурсійною програмою Закарпаттям.

Третього ж дня науковці відвідували місцеві атракції, що відбуваються в Ужгороді в рамках традиційного фестивалю «Сакура-фест».

Катерина Хижняк,

фото, відео Роберта Паппа