Понеділок, 26.06.17, 06:37 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Перспективи

В УжНУ з'ясовували, чи створить ЄС робочі місця для закарпатської молоді

21 лютого в залі засідань вченої ради Ужгородського університету відбулася дискусія «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?». Захід улаштували в рамках проекту «ЄС: вибір молодого покоління України». Гостями дискусійного клубу стали працівники держ- та бізнесустанов, громадських організацій, а також зацікавлені студенти.

Виступає Денис Ман

Зокрема, виступив директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА, депутат облради Денис Ман. Розповів про взаємодію влади з Євросоюзом, а також перспективи контактування ланок трикутника «влада – бізнес – ЄС».

Із промовами виступили директор ПАТ «Ужгородський «Турбогаз», член Асоціації роботодавців Ужгорода Михайло Качур, а також начальник управління освіти Ужгородської міської ради Оксана Бабунич. Представники бізнесу й освітньої сфери зійшлися на тому, що люди, які виявили бажання поглиблювати зв’язки з Євросоюзом, самі здатні створити робочі місця. Крім того, фахівці переконали присутніх: здобути хорошу освіту, безперечно, можна і в Україні.

Микола Сюсько

«Важливо навчитися правильно використовувати можливості, надані Європейським Союзом. Участь у проектах, програмах, стажуваннях допомагають молоді здобути корисний досвід, самоусвідомитися. Слід пам'ятати про те, що завжди треба вчитися. Головне – бути активними, вивчати мови», – закликав депутат Ужгородської міської ради, голова ГО «Простір молоді» та аспірант УжНУ Микола Сюсько.

Присутню молодь цікавили питання конкуренції вітчизняних і зарубіжних компаній, сучасних тенденцій на закарпатському ринку. Говорили також про працевлаштування молодих людей із обмеженими можливостями, гендерну рівність.

Загалом, студентам порадили під час навчання здобувати досвід, працюючи в громадських організаціях, волонтерських рухах. А ще – бути активними, знаходити та створювати умови для вдосконалення.

Професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського університету Ігор Тодоров підсумував: «Промови всіх спікерів принесли велике задоволення. Молоді люди змогли переконатися: немає підстав для песимізму. Ми рухаємося в напрямку Європейського Союзу, створюються відповідні умови. Проте тільки від самих юнаків і дівчат залежить дальша інтеграція та майбутні перспективи».

Ольга Брайлян

Перспективи | 21.02.17 | Додав Г_Кришiнець | 148 | 5.0/1
Теги: студенти, робочі місця, дискусія, ЄС

Інші матеріали рубрики