П`ятниця, 23.06.17, 13:20 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Семінар-лекцію «Розслідування: сервіси на основі відкритих даних» прослухали й студенти-політологи, IT-шники, фінансисти та математики
Учасники тренінгу

Після журналістів, рекламістів та піарників нагоду більше дізнатися про портал «Є-дата» мали студенти-політологи, IT-шники, фінансисти та математики. Організувала таку можливість директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна, запросивши лектора та координатора порталу Анастасію Розлуцьку.

«Пошуково-аналітична система 007» та команда «Є-дата» за підтримки фонду «Відродження» розпочали спільний проект з десятьма університетами України щодо роботи з відкритими даними та пошуку інформації саме з нашого вишу.

Анастасія Розлуцька

«Портал «Є-дата» – це найбільша відкрита для загального доступу база даних в Україні про перебіг публічних коштів», – повідомила пані Розлуцька. За словами лектора, інформація на цьому ресурсі є неораним полем для журналістських розслідувань. Сайт може бути ефективним інструментом у боротьбі з корупцією та відмиванням державних грошей.

Після того, як пані Анастасія розповіла про історію створення ресурсу та ознайомила всіх із його можливостями, студенти, які мали з собою ґаджети, взялися до роботи – на прикладі реальних кейсів намагалися виконати свої розслідування.

Анастасія розповіла про найцікавіші випадки зі своєї професійної практики. Навела приклади, коли за державні гроші купували товари за завищеними цінами. Молодь активно цікавилася деталями, брала участь у дискусіях.

Тетяна Бутурлакіна, Анастасія Розлуцька та учасники тренінгу

Говорили і про аналітично-пошукову систему на сайті 007.org.ua – простий і зручний сервіс пошуку в базі даних, де об’єднані статистика та всі можливості «Є-дати».

На завершення Анастасія Розлуцька розповіла про конкурс журналістських розслідувань, який влаштовує «Є-дата» для студентів, з призом у 15 тисяч гривень для переможця.

Віра Лабич

Теорія і практика | 26.09.16 | Додав Г_Кришiнець | 467 | 0.0/0