Вчителі Закарпаття ознайомилися в УжНУ зі здобутками історичної науки

Педагоги відвідали Археологічний музей ім. Е. Балагурі, поспілкувалися з викладачами, переглянули навчально-методичні унаочнення, аудиторні і кафедральні приміщення

Вчителі Закарпаття ознайомилися в УжНУ зі здобутками історичної науки

На курсах підвищення кваліфікації вчителів у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти викладають лектори, відомі професійними досягненнями. Серед них – завідувач кафедри історії України Ужгородського університету Роман Офіцинський.

Вчителі Закарпаття ознайомилися в УжНУ зі здобутками історичної науки

Торік побачила світ його монографія «Народні перекази Закарпаття», а незабаром за його редакцією вийде навчальний посібник з історичного екскурсознавства.

Днями професор Р. Офіцинський ознайомив учителів історії Закарпатської області з вагомими здобутками й актуальними проблемами історичної науки сучасної України. Цілком логічним став візит учителів-істориків до УжНУ.

Вчителі Закарпаття ознайомилися в УжНУ зі здобутками історичної науки

Про колекцію та діяльність Археологічного музею ім. Е. Балагурі розповів його директор, доцент кафедри історії України Володимир Мойжес, а лектор-ексурсовод Марія Жиленко вичерпно схарактеризувала наявні експозиції та унікальні артефакти. Увагу вчителів привернули експоновані документи й особисті речі професора-археолога Едуарда Балагурі (1931–2004), легендарного декана історичного факультету, харизматичної постаті та кумира студентів-істориків багатьох поколінь.

Відтак учителі поспілкувалися з викладачами, переглянули навчально-методичні унаочнення та естетику аудиторних і кафедральних приміщень. Зокрема, зупинили свій погляд на меморіальній аудиторії – імені професора Михайла Трояна (1923–1987), фундатора кафедри історії України. Ця аудиторія відремонтована й належно оформлена силами істориків-україністів, урочисто відкрита в листопаді 2013 року з нагоди 90-ліття М. Трояна. Значний інтерес учителів викликали наукові видання кафедри історії України, зокрема щорічники «Тисячоліття – Millennia», «Етніка Карпат» та інші.

Вл. інф.