Відповідальний секретар Приймальної комісії Петро Горват: «Вступна кампанія набула остаточних обрисів»

Одна з найголовніших новацій – прохідний поріг сертифікатів ЗНО для вступу на медичні спеціальності – 150 балів із кожного конкурсного предмета

0 1 257

8 червня відбулося позачергове засідання Вченої ради Ужгородського національного університету.

«Це засідання ми зібрали, щоб затвердити зміни в Правилах прийому до УжНУ та ПГК і розпочати вступну кампанію», — розпочав ректор Володимир Смоланка.

Петро Горват

Відтак доповідав відповідальний секретар Приймальної комісії Петро Горват: «Умови прийому затверджені в грудні, але у квітні внесли зміни до законодавства. У нових умовах прийому є вимога затвердити Правила прийому до коледжу до десятого червня, а 1 липня розпочинати приймати заяви».

Інформуючи про Правила прийому до УжНУ в 2017 році у новій редакції, Петро Петрович зауважив: є три основні зміни. Так, для вступу на медичні спеціальності («Фармація, промислова фармація», «Медицина» і «Стоматологія») уведено новий прохідний поріг сертифікатів ЗНО – 150 балів із кожного конкурсного предмета. Для осіб, які вступають на бакалаврат інших спеціальностей, установлено мінімальну межу в 100 балів.

Абітурієнти, котрі завершили школу за кордоном, можуть стати студентами УжНУ без зовнішнього незалежного оцінювання, склавши потрібні випробування при університеті. На місця державного замовлення названа категорія не претендує.

Друга зміна стосується увідповіднення із законодавством пільгових категорій вступників, які мають права на співбесіду, вступ за квотами, переведення на незаповнені місця державного замовлення. За словами, П.Горвата, Приймальна комісія очікує від МОН переліку документів, необхідних для підтвердження пільг.

Крім того, ішлося про вступ у магістратуру за спеціальністю «Право» – у формі єдиного фахового вступного випробування з використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО.

Своєю чергою, Володимир Смоланка закликав деканів звернути увагу на кількість випускників бакалаврату й відповідний перерозподіл місць, адже ступеня «Спеціаліст» більше не буде.

Мирослава Лендьел

Проректор Мирослава Лендьел повідомила про ініціативу Українсько-угорського навчально-наукового інституту щодо відкриття навчання для іноземних громадян угорською мовою, яке підтримало й МОН України.

Оскільки терміни вступної кампанії ущільнені, протягом липня-серпня Приймальна комісія працюватиме без вихідних:

понеділок – п’ятниця (9.00 – 18.00);

субота, неділя (9.00 – 14.00).

Детально про терміни прийому – тут.

На засіданні Вченої ради також затвердили Правила прийому до природничо-гуманітарного коледжу УжНУ в 2017 році та Положення про Приймальну комісію вишу в новій редакції.

Докладніше про затверджені зміни – у відеокоментарі відповідального секретаря Приймальної комісії Петра Горвата.

Ольга Брайлян
Відео Василя Третяка