Викладач УжНУ взяв участь у школі ОБСЄ з методики викладання кримінального права та процесу

19–21 жовтня в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулася перша сесія осінньої школи ОБСЄ з методики викладання кримінального права та процесу. Ужгородський університет на заході представив кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права Віталій Дацюк.

У школі взяли участь викладачі дисциплін кримінально-правового циклу з провідних навчальних закладів та наукових установ країни, серед яких – і проректори, декани та завідувачі кафедр. 30-х учасників заходу на основі поданих ними резюме та есе відібрала конкурсна комісія Координатора проектів ОБСЄ в Україні з-поміж понад 80 заявок.

Віталій Дацюк та Дмитро Кесслер

Перша сесія школи ОБСЄ була присвячена основам німецької методики вирішення юридичних казусів, гіпотезному та висновковому стилю аргументації, найголовнішим схемам кваліфікації злочинів за німецьким кримінальним правом. З учасниками працював німецький тренер, адвокат, докторант, викладач Берлінського університету імені Гумбольдта Дмитро Кесслер.

Також під час заходу виступили вітчизняні класики кримінально-правової науки, а саме доктори наук, професори, академіки НАПрН Василь Тацій (ректор НУ ЮАУ ім. Я.Мудрого) та Микола Панов (завкафедри кримінального права №2 НУ ЮАУ ім. Я.Мудрого).

Академік Тацій серед іншого висловив своє занепокоєння сучасним станом кримінального законодавства, що викликано безліччю позбавлених системності змін до Кримінального кодексу. Своєю чергою, академік Панов розповів про важливість вивчення основ теорії кримінально-правової кваліфікації.

Наступна, друга, сесія школи відбудеться через місяць 24–26 листопада. Запланована участь вітчизняних лекторів, серед яких доктор юридичних наук, професор Микола Хавронюк, співавтор сучасного фундаментального навчального посібника з кримінального права.

Вл. інф.