До 10-річчя контактів між закладами майбутні історики з УжНУ завітали на відкритий урок-реквієм «Голодомор 1932–1933 років»

Днями студенти-історики УжНУ й учні Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради відзначили 20-літній ювілей тісної співпраці. Її започаткував свого часу світлої пам’яті доцент кафедри історії України Василь Мельник (1934–2011).

Ювілей плідної співпраці відзначили студенти-історики, вчителі та учні Ужгородської школи-інтернатуЦей навчальний заклад, що називався тоді Ужгородським політехнічним ліцеєм-інтернатом, ініціював появу низки науково-методичних збірників із матеріалами тематичних конференцій для вчителів, учнів і студентів, які упорядкували доцент Василь Мельник та нинішній завідувач кафедри історії України, професор Роман Офіцинський. Ідеться про такі цікаві видання, як «Спадщина великого українця (Михайла Грушевського)» (1997), «Українські землі в роки Другої світової війни» (1998), «Україна у міжнародних відносинах ХХ століття» (1999), «Україна на міжнародній арені у XX столітті» (2000), «Зарубіжні українці» (2002), «З історії української дипломатії» (2004, 2005, 2006), «Міжнародні відносини і зовнішня політика незалежної України» (2005). Вони побачили світ у видавництвах Ужгородського університету та «Патент».

Уже десятиліття, тобто від 2008 року, цієї продуктивною співпрацею опікується доцент кафедри історії України Василь Міщанин. Якраз 10 року тому він став читати студентам-історикам навчальний курс «Методика викладання історії», що передбачає постійну взаємодію із закладами середньої освіти. Ужгородська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат у цьому сенсі є одним із найкращих прикладів.

Ювілей плідної співпраці відзначили студенти-історики, вчителі та учні Ужгородської школи-інтернатуУ рамках відзначення зауваженого символічною ювілею адміністрація школи-інтернату запропонувала студентам-історикам відвідати відкритий урок-реквієм «Голодомор 1932–1933 років». Учні 10-х класів з учителькою Людмилою Шульженко розглянули причини, хід і наслідки геноциду в Україні вказаних років. Запалена свічка пам’яті спонукала присутніх вшанувати хвилиною мовчання загиблих. Під час уроку учні виголосили власні есе й реферати, процитували спогади учасників трагічних подій.

Відтак студентам-історикам офіційно представили навчальний заклад. Директорка Олена Іщенко докладно розповіла про основні напрямки розвитку школи, особливості навчання і професійної підготовки учнів. Зі свого боку доцент Василь Міщанин перед присутніми презентував тематичні світлини, на яких відбиті спільні заходи протягом останніх десяти років.

Третім блоком ювілейного візиту студентів-істориків стала їхня участь в уроці-конференції «Учитель Василь Сухомлинський: уроки на завтра», присвяченому 100-річчю від дня народження видатного педагога, знаного у світі. Учні підготували ґрунтовні доповіді, презентації, мультимедійні анімації. Урок був дуже насиченим і динамічним.

Ювілей плідної співпраці відзначили студенти-історики, вчителі та учні Ужгородської школи-інтернатуЯк бачимо, досвід багатолітнього спілкування студентів-істориків з учителями та їхніми учнями є вельми корисним і результативним.

За інформацією Дарини Мороз,
студентки 4-го курсу спеціальності «Історія»