З профорієнтаційною метою представники УжНУ відвізитували понад 160 шкіл Закарпаття

Члени Вченої ради вирішили запрошувати абітурієнтів на Дні УжНУ – корпоративне свято університету, яке відбуватиметься щороку 18–20 жовтня

На черговому засіданні Вченої ради, що відбулося 28 квітня, проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король проінформував присутніх щодо профорієнтаційної діяльності УжНУ.

Доповідав Ігор Король

«Результати демографічної кризи, конкуренція між вишами за абітурієнтів, геоположення нашого університету змушують активно боротися за кожного випускника школи. Чимало закарпатців працюють за кордоном і хочуть, аби діти навчалися поряд. Саме тому профорієнтація має вагоме значення», – розпочав доповідь Ігор Іванович.

Проректор повідомив, що торік уперше влаштували анкетування понад 200 першокурсників, серед головних питань якого були два:

1. Чому обрали саме наш ВНЗ? (найбільше позитивних відповідей у позиції «тут є саме та спеціальність, яка мене зацікавила» – 66 %).
2. Як дізналися про УжНУ та обрану спеціальність? (найпоширеніші джерела інформації: веб-ресурс УжНУ, ЗМІ, соцмережі).

Заповнено анкет

Також студенти-початківці звертали увагу на престижність вишу, високий рейтинг і якість освіти. Результати опитування вказують на необхідні шляхи й методи, які слід включити в майбутню концепцію профорієнтаційної роботи, щоб зробити її більш ефективною.

Заповнено анкет

Щодо цьогорічної агітації – впродовж лютого-березня було проведено бесіди в 164 школах Закарпатської області, також старшокласники заповнювали анкети, де зазначали, зокрема, куди планують вступати.

Райони

І. Король запропонував продовжити активну діяльність, розширивши мережі дистанційних консультаційних пунктів в районах області, а також склавши план підготовки й випуску рекламно-агітаційної продукції та медійної підтримки профорієнтаційних заходів на 2017–2018 рр.

До того ж, члени Вченої ради вирішили запрошувати абітурієнтів на Дні УжНУ – корпоративне свято університету, у рамках якого презентуватимуть досягнення за рік і плани дальшого розвитку. Дні УжНУ відбуватимуться щорічно 18–20 жовтня.

Загалом, популяризація нашого ВНЗ та ознайомлення потенційних вступників із його життям – має стати одним із пріоритетних аспектів діяльності чи не кожного працівника Ужгородського університету.

Ольга Брайлян