За кошти обласного бюджету цьогоріч видано 16 книжок

Серед профінансованих - книги викладачів і випускників Ужгородського національного університету

2 листопада, під час презентації книжки «Церковний живопис Закарпаття» Михайла Приймича, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Ярослав Галас назвав книжки, які цьогоріч видані за кошти обласного бюджету.
Під час презентації

Торік Програма підтримки видання творів місцевих автор була реалізована тільки частково, оскільки частину коштів було спрямовано на подолання наслідків градобою. Цього року всі заплановані видання було профінансовано.

Видані книги

Серед них дуже важливими для області є збірка документів «Августин Волошин: два ювілеї», вже згадуваний альбом Михайла Приймича «Церковний живопис Закарпаття», дослідження Дмитра Федаки «Українське красне письменство Закарпаття», спогади радянського політв’язня Левка Довговича, дослідження Тетяни Літераті «Ужгород: невигадані історії».

Великої уваги приділено виданням для дітей. Побачило світ аж п’ять книжок: «Казки одного села»; «Закохані казки» Олександра Гавроша, поетичні збірки Галини Малик «Вірші для Одарочки», Миколи Матоли «Петрик грушу малював», Лідії Повх «Різьбив майстер колисочку».

Також профінансовано книжку про творчість ілюстратора Миколи Дем’яна «Митець з гуцульського Парижа», прозу професора УжНУ Сергія Федаки «Ми, Федір Корятович, з Божої ласки князь із Мункача…», Дмитра Кешелі «Дідові криниці» та Василя Густі «Молитва грішника», поетичну збірку Василя Кухти «Контрабанда слова», а також альманах закарпатських письменників «Сім крутих перевалів».

Як бачимо, цьогоріч за кошти обласного бюджету видана ціла низка книжок різних жанрів. Було б чудово, якби ця позитивна тенденція стала для Закарпаття традицією.

Іванка Когутич – для Медіацентру УжНУ