Закарпатське видавництво підготувало книгу спогадів Євгена Маланюка
У лютому відзначають 120 років від дня народження українського поета Празької поетичної школи, найбільшого поета українського зарубіжжя Євгена Маланюка. До цієї річниці Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка 23 лютого провела вечір «Український Одісcей».

Ознайомчу лекцію про важливу постать у літературі прочитала кандидат філологічних наук, проректор Закарпатського художнього інституту Наталія Ребрик. Під час вечора читали вірші генія, який понад усе любив Україну й тужив за нею, лектора та провідного актора Закарпатського академічного муздрамтеатру Михайла Фіщенка. Також звучали улюблені мелодії Євгена Маланюка у виконанні учнів Ужгородського музичного училища.

Відомо, що Євген Маланюк бував у нашому краї, свідченням цього став і вірш «Закарпаття», написаний у Порошкові, де поет гостював у Марійки Підгірянки, Августина Штефана.

Іван Ребрик

За словами директора видавництва «Ґражда» Івана Ребрика, вони підготували до першого видання в Україні два томи есеїв поета «Книга спостережень», яка не тільки є щоденниковими записами, але й фіксує, рецензує культурно-мистецькі події.

«Досі Маланюка сприймають як автора, який одним віршем увійшов у шкільну програму. Маланюк – більше. Він двічі пройшов шлях державотворення, зробив глибокий і об’єктивний аналіз України на карті Європи і світу. Ця книга вже вісім років шукає фінансування Чому він ще не виданий?» – коментує Іван Ребрик.

За словами видавця, підготована книга вміщує близько 50 сторінок про Закарпаття.

Іванка Когутич
для Медіацентру УжНУ