Закарпатські школярі і студенти − найсильніші в Західній Україні з алгоритмічного програмування!

25 березня відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Впродовж 5 годин 125 команд із 5 областей Західної України в онлайн-режимі змагалися в розв’язанні 14 різнопланових задач алгоритмічного спрямування.

На базі Центру інформаційних технологій Ужгородського університету змагалося 18 закарпатських команд, з яких 5 були учнівськими. Саме змагання учнів на однакових задачах на рівні зі студентами стало родзинкою цьогорічної першості.

На цьому турнірі закарпатські учні й студенти досягли небаченого успіху!

Призові місця І етапу студентської олімпіади з програмування в Західній Україні розподілилися так. Перше місце − за командою в складі 11-класників Станіслава Томаша, Ігоря Баренблата з Ужгородського ліцею-інтернату та Івана Фекете з Хустської гімназії-інтернату. Друге місце − в колективу UzhNU_push-force з нашого університету.

Відмітимо, що за всю команду «віддувався» один Роман Мельник, що свідчить про його неабиякий хист програмувальника. Додамо, що в складі цього колективу на наступних етапах виступатимуть: студент третього курсу факультету інформаційних технологій, досвідчений «олімпіадний боєць» Роман Рубаненко та новоспечений аспірант кафедри інформаційних управляючих систем та технологій, випускник Запорізького національного технічного університету − Євген Задорожній, який має найвищий рейтинг з алгоритмічного програмування серед усіх цьогорічних учасників олімпіадного руху з-поміж країн Південно-Східної Європи, включаючи Україну.

Третє місце в напруженій боротьбі виборола команда закарпатських учнів у складі десятикласника Адальберта Макаровича та дев’ятикласниці Анастасії Цибик з класичної гімназії м. Ужгорода, в також одинадцятикласника Андрія Гайовича з Ужгородського ліцею-інтернату.

Як випливає з таблиці, в першій десятці виявилося шість закарпатських команд. Серед учнівських команд також непогано себе показала команда Хустської гімназії-інтернату у складі Романа Гобана (10 клас) та Дмитра Майора (8 клас), яких тренував вчитель-методист Микола Дронь.

Другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування відбудеться 15–17 вересня у Львові. Сподіваємося, що й у цих змаганнях закарпатські команди виступлять не гірше! Хочемо відзначити успішну роботу студента 4-го курсу факультету інформаційних технологій Сергія Оришича з підготовки наших олімпіадників, який займався з ними вже в ранзі тренера.

Додамо, що приголомшливий успіх закарпатських учнів і студентів був би неможливим без титанічної й подвижницької праці їхніх наставників – завідувача кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександра Міци та учителя-методиста Хустської гімназії-інтернату Миколи Дроня.

Окрема подяка спонсорам – мукачівській ІТ-компанії TranSoftGroup (виконавчий директор – Віктор Мензул) та ужгородській ІТ-компанії TIBCO JasperSoft (менеджер – Максим Лупей) за матеріальну підтримку І етапу Всеукраїнської олімпіади з програмування на Закарпатті.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та
фізико-математичних дисциплін, доцента Олександра Лавера