Закарпатський археолог представляв УжНУ на міжнародній конференції в Кишиневі

Історичний факультет УжНУ представляв доцент кафедри історії Стародавнього світу та середніх віків Ігор Прохненко

Закарпатський археолог представляв УжНУ на міжнародній конференції в Кишиневі
Нещодавно столиця сонячної Молдови приймала представницьку міжнародну конференцію, де були розглянуті проблемні питання формування фракійської спільноти на прилеглих до Карпат територіях. Окрім місцевих археологів, в обговоренні взяли участь науковці з України, а саме з Ужгорода та Одеси, та їх румунські колеги з університетів таких міст, як Клуж, Тімішоари, Залеу, Сату-Маре і Тульча.

Історичний факультет Ужгородського університету на цій зустрічі представляв доцент кафедри історії Стародавнього світу та середніх віків Ігор Прохненко – виступив з доповіддю: «Гальштатські городища Закарпатської області України». Було подано історію дослідження укріплень доби пізньої бронзи та раннього заліза на території нашого краю, відзначено проблемні питання хронологічного визначення й культурної атрибуції пам’яток.

Доповідає Ігор Прохненко

Доповідь супроводжувалася паралельним перекладом на румунську мову у виконанні Аурела Заночі – відомого археолога з Державного університету Молдови. Виступ ужгородського дослідника здобув схвальні відгуки провідних фахівців з цієї проблематики країн-сусідів, зокрема активну участь в обговоренні взяв доктор історичних наук Молдавського державного університету, професор Іон Нікуліце.

У ході наукової дискусії він пригадав контакти між вченими Кишинева та Ужгорода, зокрема свій приїзд на захист кандидатської дисертації Ігоря Прохненка як основного опонента в далекому 2002 році.

Після завершення виступів і обговорення проблемних питань давньої історії населення Карпат учасники конференції відвідали історичний центр Кишинева, де оглянули середньовічні церкви та експозицію Національного музею Молдови.

Біля монастиря XV століття

Екскурсія на городище Сахарна

Наступного дня учасників конференції чекав справжній сюрприз – виїзне засідання на багатошарове городище Сахарна і розміщений біля підніжжя гірського масиву середньовічний монастир XV ст., заснований за правління одного з найвідоміших правителів Молдови періоду боротьби з турками-османами – Стефана Великого.

Вид на Дністер

Закарпатський археолог представляв УжНУ на міжнародній конференції в Кишиневі

Екскурсія на місце роботи молдовських реконструкторів

Як завершальний акорд конференції – організаційна зустріч археологів України, Румунії та Молдови біля р. Дністер, де обговорили перспективи дальшого співробітництва в галузі дослідження археологічних пам’яток і вивчення історії фракійців на прилеглих до Карпат територіях.

За інформацією Михайла Рекрутяка,
студента ІV курсу історичного факультету