Неділя, 28.05.17, 07:51 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Завідувач кафедри зоології Федір Куртяк узяв участь у Міжнародному ембріологічному конгресі

24–25 березня в медичному центрі «Інтерсоно» (м. Львів) відбулася значуща подія у сфері репродуктивної медицини – міжнародний ембріологічний конгрес.

Це щорічна зустріч українських та провідних світових ембріологів. Протягом двох днів обговорювали методики вітрифікації та відтаювання ооцитів, сучасних технік виявлення критичних структур в ооцитах (Oosight Imaging System), роль ембріологічної лабораторії в підготовці вітрифікованого донорського матеріалу до транспортування пацієнтам чи партнерським клінікам.

Спеціальним гостем цьогорічної зустрічі стала Alicia Genovés - ембріолог ІVF Unit General Hospital з Валенсії (Іспанія).

У рамках конгресу влаштували воркшоп «Вітрифікація та відтаювання ооцитів», протягом якого учасники виконували техніки заморожування та розморожування ооцитів.

Враховуючи важливість практичної підготовки студента-зоолога, на запрошення завідувача ембріологічного відділення МЦ «Інтерсоно» (м. Львів), кандидата біологічних наук, члена президії Українського клубу ембріологів, члена редакційної колегії журналу «Клінічна ембріологія в Україні» Анни Фединяк, цьогоріч у міжнародному ембріологічному конгресі взяв активну участь і завідувач кафедри зоології Федір Куртяк. На його переконання, разом із теоретичними знаннями студенти повинні оволодівати й якомога ширшим колом практичних навичок. Із цією метою кафедра зоології тісно співпрацює із заповідниками та національними парками області, обласними управліннями лісового та мисливського, водного господарств, управлінням Держрибагентства в Закарпатській області, діагностичними лабораторіями тощо.

Останнім часом, відзначає Федір Федорович, враховуючи, що кафедра зоології забезпечує читання таких курсів, як «Біологія індивідуального розвитку», «Фізіологія онтогенезу» тощо, склалася тісна й плідна співпраця з Медичним центром «Інтерсоно», на базі Ужгородської філії якого студенти-біологи систематично ознайомлюються з методиками допоміжних репродуктивних технологій і фахом ембріолога; студенти, що спеціалізуються на кафедрі зоології, навіть виконують курсові й дипломні проекти на базі клініки.

Візит вийшов плідним: зі значною кількістю інформації, що буде використана при підготовці методичних посібників та лекційних курсів, Федір Федорович дістав допуски до виконання процедури вітрифікації та відтаювання ооцитів, а також відповідний сертифікат.

За інформацією завідувача кафедри зоології Федора Куртяка

Наукові форуми | 27.03.17 | Додав Г_Кришiнець | 881 | 5.0/1