Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Журналісти та піарники УжНУ гостювали в ужгородських школярів

У ЗОШ №3 Ужгорода з поглибленим вивченням англійської мови зустрілися з десятикласниками та провели для них урок медіаосвіти

0 386
12 жовтня студентки відділення журналістики, зокрема другокурсниці спеціалізації «Реклама та PR» та третокурсниці-журналістки, під наставництвом викладача кафедри журналістики Наталії Каралкіної-Толочко завітали до Ужгородської ЗОШ №3 з поглибленим вивченням англійської мови. Там зустрілися з десятикласниками й провели для них урок медіаосвіти, спілкуючись одразу українською та російською мовами.

Сучасну молодь нині не здивуєш ніякими інтернет-можливостями. Вони у Всесвітній павутині почуваються, наче вдома. А от чи знають про приховані в ній небезпеки? Про це й розповідали студентки, намагаючись показати своїй аудиторії різні боки Інтернету та електронних ЗМІ зокрема.

Школярі

Журналістки ознайомили школярів із поняттям медіа, розповіли, як можна відрізнити достовірні новини від фейкових. Дівчата показали відео, що яскраво ілюструвало методику пропаганди та маніпуляції на телебаченні й закликали остерігатися цього.

Радили перевіряти інформацію в багатьох джерелах, не покладатися на думку так званих експертів, якщо відомості про них є сумнівними, обрати для себе декілька перевірених джерел інформації, аби не потрапити на ті ж самі фейки. Розповіли дітям і про таке явище, як фактчекінг.

Студенти-піарники

Піарники підхопили хвилю й повідомили, яка небезпека може чекати нас у популярних нині соцмережах. Закликали обережно ставитися до розголошення особистої інформації, публікування світлин, адже все це залишається у просторах Мережі навіть після видалення вами. Та є все ж фото, оприлюднення яких у свій час змінило світ. Саме такі світлини та їх історію підготували для школярів рекламісти.

На додачу, дівчата закликали тих, хто в майбутньому хоче стати журналістом, бути правдивими й чесними. Охочих запросили після випуску вступати до них на відділення. Розповіли, чим живуть журналісти та піарники, продемонстрували світлини й відео про студентське життя, а також заходи, до яких долучалися.

На завершення ужнівці підготували школярам невеличкі солодкі подаруночки – цукерки з цитатами, де кожен міг знайти щось пізнавальне для себе. Завершили все спільним фото.

Катерина Хижняк

Залишіть відповідь

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.