«Англійська мова для університетів»: майстер-клас на факультеті міжнародних економічних відносин

Викладачі кафедри теорії та практики перекладу факультету міжнародних відносин Ірма Калинич та Ольга Поліщук поділилися досвідом, набутим під час стажування в рамках проекту «Англійська мова для університетів»

Триває співпраця кафедри теорії та практики перекладу факультету міжнародних відносин з Британською радою в Україні. Черговим заходом став майстер-клас для студентів та викладачів факультету, на якому викладачі кафедри Ірма Калинич та Ольга Поліщук поділилися досвідом, набутим під час стажування в рамках проекту «Англійська мова для університетів».

Старший викладач Ірма Калинич запропонувала студентам 3-го та 4-го курсів цікаві способи  навчання академічного стилю письма, зокрема, методики написання есе. Для студентів старших курсів ця інформація є не лише цікавою, а й корисною, оскільки вони беруть участь у програмах академічних обмінів та потребують ґрунтовних знань з написання есе й мотиваційних листів.

Презентація та коментарі допомогли слухачам структурувати свої знання про подачу та розвиток ідей, логічність, узгодженість та послідовність викладу, межу поєднання художніх та публіцистичних рис, засоби вираження індивідуальної позиції, мовні особливості академічного стилю тощо.

Пані Ірма звернула увагу на широке використання навичок написання есе у програмах європейських ВНЗ та міжнародних тестах. Особливий інтерес викликала у студентів система оцінювання письмових творів у тесті IELTS.

Старший викладач Ольга Поліщук представила слухачам можливості дальшого фахового навчання, які пропонує Британська рада: економічний та суспільно-політичний напрямки охоплені рядом онлайн курсів Британської ради в системі МООС (Massive Open Online Course).

МООС – це відкритий безкоштовний онлайн-курс з різних предметів, відкритий для навчання та спілкування фахівців з різних країн. Надзвичайно потужний ресурс курсів англійською мовою з різних дисциплін доступний на соціальній платформі для навчання у Великобританії FutureLearn.

Студенти та викладачі факультету виявили велику зацікавленість перспективами вдосконалення фахових знань та навичок за допомогою ресурсів і рекомендації Британської ради й виявили бажання продовжувати серію таких презентацій.

За інформацією кафедри теорії та практики перекладу