Докторант кафедри історії України вдруге поспіль представляє УжНУ на міжнародній конференції в Луцьку

УжНУ на науковій конференції представляв кандидат історичних наук Юрій Данилець

8 листопада на базі Волинської духовної семінарії відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Історія та сучасність Православ’я на Волині». У ній узяли участь понад 40 науковців з Польщі, Білорусі, Росії, Латвії, України.

Конференція працювала у великому залі духовної семінарії, ректор якої – протоієрей Рустик Капауз – і відкрив пленарне засідання. З вітанням до присутніх звернувся заслужений працівник культури України, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. З ґрунтовними доповідями виступили польські дослідники Пйотр та Анатолій Федоруки, Мартин Міронович, латвійський історик Олександр Гаврилін, білоруський археолог Сергій Рассадін. Постійними учасниками конференції є професор зі Львова Володимир Александрович, кандидат історичних наук з Білої Церкви Володимир Перерва, волинські науковці: професор Микола Кучерепа, професор Оксана Карліна, професор Геннадій Бондаренко, доцент Сергій Панишко, краєзнавець та історик Геннадій Гулько та інші. Ряд доповідей підготували студенти з Луцька, Почаєва, Києва.

Ужгородський університет на науковій конференції представляв кандидат історичних наук, доцент, докторант кафедри історії України Юрій Данилець. Наш науковець ознайомив присутніх з життєвим шляхом одного з випускників Волинської духовної семінарії та відомого церковного діяча Закарпаття архімандрита Василія (Петьовки). Доповідь викликала значний інтерес і чимало запитань. Варто зауважити, що взяти участь в згаданому форумі Юрія Данильця запрошують вже вдруге поспіль.

Наприкінці науково-практичної конференції відбулася традиційна дискусія, присутні схвалили резолюцію, відзначивши добру традицію історико-релігійних форумів на Волині, та закликали продовжувати розпочату справу із розширення географії учасників.

За підсумками науково-практичної конференції видано збірник, котрий вручено кожному учаснику під час реєстрації.

Вл. інф.