Юрфак утретє організував конкурс творчих робіт серед школярів «Права людини очима дітей»

Цього року виставка вже міжнародна – після відкриття об’їде не тільки навчальні заклади Ужгорода, а й Словаччини

0 1 063
Захід відбувається у рамках ХІІІ мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA та як частина правового тижня в навчальних закладах міста. Його організатори – юридичний факультет УжНУ, управління освіти Ужгородської міської ради, учнівське врядування міста Ужгорода «КОРЗО», ГО «Самоврядування молоді «Інсайдер» та ГО КАПЛ «Вестед».

Найкращі роботи були відзначені 9 грудня на виставці в «Совиному гнізді», серед них – малюнки, фотографії, літературні твори.

Привітати й відзначити авторів найкращих робіт – у фотографії, малюнку, письмових творчих текстах – прийшли начальник головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Руслана Натуркач, декан юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур, начальник управління правового забезпечення Ужгородської міськради Олена Жулінська, головний спеціаліст відділу позовної та претензійної роботи цього управління Діана Гомза, головний спеціаліст головного територіального управління юстиції в області Владислав Товтин, організатори та співорганізатори виставки-конкурсу – методист управління освіти міськради з виховної роботи Марія Симкович і доцент юридичного факультету УжНУ Марія Менджул.

Як кажуть організатори, виставка, хоч і традиційна, з цього року ще й міжнародна, адже участь у ній взяли учні зі шкіл Словаччини – Пряшева та Кошиць. Експозиція є мандрівною і після відкриття об’їде не тільки навчальні заклади Ужгорода, а й Словаччини. Наступного тижня її зможуть побачити й під час Дня відкритих дверей на юридичному факультеті УжНУ.

Серед учасників конкурсу – як школярі, котрі вперше брали участь, так і рекордсмени, що є учасниками й переможцями всіх трьох виставок. Отож найкращими цього року стали:

1. У конкурсі творчих робіт (малюнків) у номінації «Молодша група» – І місце виборола Анастасія Маргіта, учениця ЗОШ І–ІІІ ст. №19; учениці ЗОШ І–ІІІ ст. №5 Софії Шатровій дісталася друга позиція; третє місце в Анастасії Свиди, учениці ЗОШ І–ІІІ ст. №12.

У номінації «Середня група» перемогла Євгенія Тисовська, учениця Ужгородської класичної гімназії; теж гімназистка Христина Тижук – на ІІ місці; Євгенія Митро, учениця СЗОШ І–ІІІ ст. №4, – третя.

У номінації «Старша група»: Дар’я Мінець, учениця УСШ І-ІІІ ст. №5, – І місце; Ірина Малеш з Ужгородської класичної гімназії – ІІ місце; Стелла Ніцкулич, учениця НВК «ЗОШ І ст. з угорською мовою навчання – угорськомовна гімназія», – ІІІ місце.

2. У конкурсі літературних творів: Валерія Маринець, учениця ЗОШ І–ІІІ ст. №19, та Віталій Ганулич, учень ЗОШ І–ІІІ ст. №15, – І місце; Анастасія Чанда, учениця БПЛ «Інтелект» – ЗОШ І-ІІІ ст. №11, та Анастасія Маргіта, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №19, – ІІ місце; Ярослава Воротинцева, учениця ЗОШ №20 – ліцею «Лідер», – ІІІ місце.

3. У конкурсі фотографій три переможці:  Оксана Маркович із ЗОШ І–ІІІ ст. №8, Даніелла Шелельо із ЗОШ І–ІІІ ст. №15 та Роланд Лукача з гімназії міста Кошиці; другі місця у Наталії Король із УЗОШ І–ІІІ ст. №7 та Сімони Русінякової з Академії бізнесу міста Пряшева; Цино Балог, учень УСШ І–ІІІ ст. №3 та Анастасія Маргіта, учениця ЗОШ І–ІІІ ст. № 19, – на третій позиції.

Спеціальні нагороди від головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, Ужгородської міської ради та юридичного факультету УжНУ отримали Катерина Семан, учениця ЗОШ І–ІІІ ст. №16; Беатріс Бучок із ЗОШ І–ІІІ ст. №12; Катерина Паканич, учениця ЗОШ І–ІІІ ст. №4; Ліліана Сливка із ЗОШ І–ІІІ ст. №10; Габріелла Фізел, учениця НВК «Угорськомовна гімназія», та Інна Магас із класичної гімназії.

Учасники конкурсу

Усі переможці отримали цінні призи та спеціальні нагороди.

За інформацією доцента юрфаку Марії Менджул