Пан Володимир – наш земляк, адже народився на Закарпатті й дитинство провів у Чопі. Цікаво, що в той час Володимир мріяв стати льотчиком, навчався ж на факультеті журналістики, а тепер славиться як один із топ-менеджерів Росії, є головою ради директорів бізнес-школи «ВВЕРХ». Також це екс-генеральний директор компанії «Get Taxi», яка 2013 року увійшла до ТОП-15 списку журналу Forbes компаній, що найбільш швидко розвиваються.
На початку тренінгу гість повідомив, що говоритиме про речі, які є потрібними для самореалізації, про те, як знайти свою дорогу в житті, побудувати власний проект. Запевнив, що запорукою успіху є постійна робота над собою, самовдосконалення, адже нема «такої чарівної палички, якою махнув у повітрі – і все вийшло».
Свій шлях у бізнесі характеризує висловом: «Щойно починаю багато працювати, мене починає нести». Але до того, як його «понесло», Володимир Маринович довго навчався усіляких тонкощів справи від різних людей, всотуючи практичні поради з їх досвіду.
До безперервного спілкування, комунікації закликав і присутніх на заході. Розповідав, що постійно, коли куди-небудь подорожує потягом, жалкує, що не має змоги познайомитися абсолютно з усіма пасажирами. А серед тих, з ким все ж таки вдається завести розмову, часто трапляються цікаві і впливові особистості.
«7 кроків стартапу» – це запропонований Мариновичем синтез того, що робив він сам, а також люди, які відкривали успішні проекти. Лектор закликав чітко визначати свої можливості й робити те, що виходить найкраще, не витрачати час на речі, які не подобаються, прагнути створити щось унікальне й не переставати вдосконалювати свої вміння.
А створюючи свою команду мрії, роботодавець має чітко усвідомлювати, що не зможе все за всіх робити, інколи варто забувати про властивий декому перфекціонізм («аби не вийшло так, як у приказці: «Зробімо так добре, аби не зробити ніколи»»). Також потрібно навчитися вчасно «хвалити, як і звільняти з посади», – аби залишити біля себе лише найнадійніших та зорієнтованих на загальний результат людей.
Це, звичайно, лише фрагменти майстер-класу, який мав безумовну практичну цінність для людей, у головах яких назрівають майбутні конкурентоспроможні проекти або ж вони вже на стадії розробки.
Лектор навів також чимало показових прикладів з бізнесової мозаїки свого життя й попередив: на амбіційну людину в цій сфері можуть чекати не лише омріяні вершини, а й болісні падіння. Насамкінець порекомендував студентам корисні веб-портали та книги, з яких вони теж зможуть почерпнути інформацію, якщо матимуть бажання створити щось своє.
Відео Роберта Паппа,
монтаж Віталія Завадяка