Місцевий час

• Час (чи тривалість): 02:00 - 11:00

Expired!

ХІХ Всеукраїнська ономастична конференція

4 квітня 2021 р. минає 100 років від дня народження Кирила Йосиповича Галаса, відомого ономаста, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови Ужгородського національного університету. Знаний в Україні та далеко за її межами глибокий, високоерудований учений залишив помітний слід у становленні і розвитку ономастичної науки, зокрема топоніміки.

Основним об’єктом наукового вивчення К.Й.Галаса була топонімія Закарпаття. З його ім’ям пов’язаний початок систематичного дослідження власних назв на Закарпатті. Створив фундаментальну працю “Словник українських топонімів Закарпаття”. Вперше в україністиці обґрунтував необхідність виокремлення назвознавства як самостійного розділу мовознавчої науки. На працях К.Й.Галаса вчаться покоління студентів-філологів, маґістрантів, аспірантів. Ономастичні студії стали одним із пріоритетних напрямків наукової роботи кафедри української мови Ужгородського університету.

За спільним задумом кафедри української мови Ужгородського національного університету та Української ономастичної комісії вирішено провести ХІХ Всеукраїнську ономастичну конференцію (з міжнародною участю) на пошану Кирила Галаса в Ужгородському національному університеті.

Проблематика конференції:

1. Історія української ономастики.
  2. Методологія ономастичних досліджень. Проблемні питання ономастичної термінології.
  3. Українська реґіональна топонімія в синхронії та діахронії.
  4. Антропонімні студії: традиції й сучасність.
  5. Літературна та фольклорна ономастика.
  6. Оніми у фраземіці.
  7. Український ономастикон у міжмовних та міждіалектних зв’язках.
  8. Перспективи вивчення інших онімних класів.

Робочі мови – українська та інші слов’янські, англійська, німецька.

Адреса оргкомітету:

Закарпатська обл., м. Ужгород,
вул. Університетська, 14,
філологічний факультет, кафедра української мови.

Координатори конференції:

З повагою – оргкомітет конференції