Місцевий час

13.06.2019
Expired!

12:00 - 13:00

Презентація монографії про мовну ситуацію в Україні, зокрема в Закарпатській області

13 червня 2019 р. у Науковій бібліотеці Ужгородського університету відбудеться презентація монографії деканеси філологічного факультету, доцентки кафедри журналістики УжНУ Галини Шумицької «Через діалог до взаєморозуміння в мультилінгвальному просторі: регіональна рецепція мовних новацій в освітній сфері». Видання щойно побачило світ в ужгородському видавництві «Ґражда».

У дослідженні оглянуто й проаналізовано мовну ситуацію в Україні, передусім у Закарпатській області, від часу ухвалення закону «Про освіту» (вересень 2017 р.) до прийняття проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (жовтень 2018 р.). Стан української мови як державної мови розглядається у тісному зв’язку з суспільно-політичними явищами в Україні та світі. На основі аналізу проведених у цей період глибинних та формалізованих інтерв’ю з різними категоріями респондентів розглядається процес вибору мови, зокрема у сфері освіти, як чинник культурно-політичного розвитку сучасного українського суспільства в його західній частині – Закарпатті.

Початок – о 12.00

Запрошуємо всіх охочих.