Юридичний факультет пишається своїм уже двадцятим випуском!

Новоспечені правники відтепер можуть сміливо шукати власної долі в океані дорослого життя

Юридичний факультет пишається своїм уже двадцятим випуском!
8 липня у вільне професійне плавання юридичний факультет УжНУ відправив свій ювілейний, двадцятий, випуск. Знаменно, що у великій залі ректорату зібралося не одне покоління випускників, аби привітати нову генерацію правників зі знаменним святом.

Гімн студента

Ведучі урочистостей

З почуттям патріотизму захід розпочали з Гімну України, а також хвилини мовчання, віддавши шану полеглим воїнам, що  захищали нашу державу на Сході. Відтак ведучі представили поважну президію – гостей свята. У її складі: Олександр Рогач, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, голова Ужгородського міськрайонного суду Віктор Данко та декан юрфаку УжНУ Ярослав Лазур.

Ще зовсім недавно ці студенти з пакетом документів у руках та надією в серці вперше переступали поріг вже такого рідного юридичного факультету. Сьогодні ж вони – дипломовані та професійно підковані правники, готові без остраху рухатися кар’єрною драбиною.

Олександр Рогач

Першим привітати винуватців свята вийшов Олександр Рогач, випускник юрфаку 1999 року, а нині проректор УжНУ. Він висловив сподівання, що цьогорічні бакалаври продовжать навчання у стінах Ужгородського національного і за рік уже отримуватимуть дипломи магістрів. А щодо спеціалістів має надію, що частинка їх серця завжди буде віддана юридичному факультету та УжНУ. «Бажаю вам кар’єрного зростання, комусь – і наукових здобутків, а також гарно відпочити та знайти хорошу роботу. Не забувайте своїх викладачів – людей, котрі вклали у вас свою душу, знання. І одне одного не забувайте, допомагайте та зустрічайтеся якомога частіше!» – завершив промову професор.

Віктор Мікулін

Віктор Мікулін привітав присутніх від імені органів влади. Шанувати й пам’ятати викладачів, безкомпромісно служити закону та власній державі, боронити, захищати та любити її, щодня вчитися чогось нового й займатися самоосвітою – бажав правникам Віктор Петрович. «Сьогодні нам потрібна генерація нових юристів!» – запевнив. Його заклик підтримав і Віктор Данко, підкресливши, що «хороший юрист навчається все життя».

Руслана Натуркач

Ще одним гостем на святі стала начальник Головного управління юстиції в Закарпатській області Руслана Натуркач. Одна з перших випускниць правничого підрозділу УжНУ, нині вона вже є частиною його професорсько-викладацького складу. Окрім теплих вітальних слів, пані Руслана мала приємність повідомити, що недавно завершився відбір кандидатів до Бюро безоплатної правової допомоги, де взяло участь чимало наших випускників-юристів, які показали високий рівень знань.

Від імені найпершої когорти випускників юрфаку виступив доктор юридичних наук, професор Михайло Савчин. Він побажав новоспеченим власникам дипломів дотримуватися фундаментальних принципів права, «мати дяку до праці», цінувати себе і свою сім’ю і, звісно ж, «професійної серенчі» ☺.

Ярослав Лазур

Завершальне слово було за деканом факультету Ярославом Лазуром. «Сьогоднішнє свято – це результат наполегливої праці студентів, їх батьків, котрим я вдячний за те, що виховали нове покоління юристів, а також роботи всього колективу факультету, який вклав у молодь не просто свій час, а частину власної душі», – зізнався Ярослав Володимирович.

Глядачі

Крім того, подякував професорам, котрі стояли коло витоків юридичної освіти в краї, зокрема й біля колиски юрфаку УжНУ, а свого час – і ЗакДУ. Також декан розповів про особливість нинішнього випуску та загалом цього року для юрфаку: «Ми відзначатимемо День юриста, але не лише як професійне свято – ідеться про чверть століття започаткування підготовки юристів на Закарпатті. Крім урочистих заходів, нам буде що показати: особливою гордістю є той перший випуск, серед якого 5 докторів наук, народні депутати, юристи-фахівці високого рівня. Велика йому подяка за те, що заклав стандарт, який нині має логічне продовження та розвиток, а сьогоднішньому ХХ випуску – за те, що гідно несе цей стандарт».

Після всіх вітань і настанов понад 200 новоспечених юристів отримали свої дипломи й відтепер сміливо можуть шукати власної долі в океані справжнього дорослого життя. Їм нема чого страшитися – свої права вони точно зуміють гідно захистити.

Катерина Хижняк,
відео і монтаж Кароліни Ширінової