Міні-скульптурки європейського міста: туризмознавці влаштували велику екскурсію маленькими пам’ятниками
Захід був європейським, але з виразними нотками українськості, адже відбувся в День вишиванки
Ознайомлення із 24 міні-скульптурками Ужгорода в рамках Днів Європи в Україні 18 травня влаштували студенти-туризмознавці. Послухати цікаве про ужгородські принади прийшли не лише колеги-однокурсники, а й охочі з інших факультетів.
Троє другокурсників-туризмознавців Орест Геча, Вікторія Накидалюк та Денис Чаплінський екскурсію водять уже не вперше. Молодь серйозно поставилася до завдання й розробила власний маршрут: «Міні-скульптурки Ужгорода вже давно стали однією з основних туристичних дестинацій нашого міста, хоч вони викликають інтерес не лише гостей, а й містян. Та й, зрештою, нам і самим було цікаво дізнатися нове про об’єкти, які ми бачимо мало не щодня», – розповідає Вікторія. Хлопці додають: «Цікаво було почерпнути нові знання про те, кому або чому і з яких причин присвячені міні-скульптурки, хто їх створював і до чого приурочене відкриття. Спочатку продумали маршрут, а тоді ходили містом, придивлялися до скульптур, розглядали…».
Понад десяток охочих зацікавлено слухали розповіді про солдата Швейка, що сидить на поруччі набережної з кнедликом, найменшу у світі статую Свободи, закоханих Міклоша Берчені та Крістіну Чакі, багатостраждальний пам’ятник Ференцу Лісту, терли міні-скульптуркам носи, голови і кнедлик, аби здійснити бажання (і не дарма, бо ж скоро сесія), та розпитували екскурсоводів про походження й причини встановлення цих пам’ятників в Ужгороді.
За процесом пильно стежила викладач кафедри туризму Надія Чир, котра давала своїм студентам корисні поради щодо проведення екскурсій групам. Надія Вікторівна зауважила, що маршрут запропонували самі студенти, тож було цікаво, що вони підготують і як подадуть.
Великим позитивом для молодих гідів стала наочність: оскільки деяких пам’ятників більше немає на місцях встановлення, студенти подбали про те, аби екскурсанти змогли побачити, як вони раніше виглядали, тож роздрукували фотографії.
Екскурсія була європейською, але з нотками українськості: оскільки проводили її у День вишиванки, екскурсоводи подбали й про своє вбрання – тож одяглися відповідно.
Сподіваємося, такі екскурсії матимуть велику популярність, бо історію свого міста і його принади треба знати й показувати гостям.