На факультеті історії та МВ підбили підсумки зовнішньої політики України в 2024 році
Під час зустрічі спілкувалися із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Греції та Албанії (до 2010 р.) Валерієм Цибухом
Запрошеним спікером став Валерій Цибух – Надзвичайний і Повноважний посол України в Греції (2005–2010) та Албанії за сумісництвом (2006–2010).
На брифінгу обговорили підсумки зовнішньої політики України, міжнародну підтримку та ключові напрямки співпраці, а також оцінили роботу дипломатичних представників у контексті сучасних світових подій. Модерував захід професор Ігор Тодоров.
Декан факультету історії та міжнародних відносин Віталій Андрейко зауважив, що цього року брифінг проводиться вже вдесяте. «Питання підсумків завжди доволі складні. Оскільки ми перебуваємо у стані війни, усі ці питання є актуальними не лише для нас, а й для всього світу. Перед нашою зовнішньою політикою й нашими партнерами стоїть чимало викликів. Хочеться менше чути, що світ уже втомився від воєнних дій, які відбуваються на території України. Головне — підбивати не лише підсумки року, а й робити висновки. Саме вони приведуть до позитивних результатів».
Валерій Цибух веде активну громадську діяльність, зокрема обіймає посади секретаря МГО «Рада з екологічної безпеки» та заступника голови ГО «Українська рада миру» з міжнародних питань, про що й розповів на початку зустрічі. Спікер зазначив, що роль неурядових організацій дуже суттєва на шляху до євроінтеграції України.
«Важливо доносити до європейської спільноти, яка ситуація в країні. На жаль, все складається не так, як нам хотілося б. От, наприклад, сьогодні з’явилася нова заява росії про загрозу ядерної війни з Україною та всім світом. Це дуже важко сприймати, оскільки ми як ніхто знаємо, якими можуть бути наслідки. Ми вже пережили Чорнобиль і захоплення кількох атомних станцій під час повномасштабного вторгнення. Та хоч на фронті й у державі дуже складна ситуація, маємо бути згуртовані».
Доєднався до зустрічі й колега Валерія Цибуха Володимир Ющенко, очільник молодіжного крила Української ради миру. «Наразі все налаштовується для того, щоб молодь змогла в майбутньому сформувати нашу країну й вивести її на нові щаблі розвитку. Перед вами великі завдання й виклики в майбутньому. Але важливо, що ви залишаєтеся в країні, навчаєтеся і працюєте тут».
Учасники зустрічі мали можливість ставити спікеру запитання. Зокрема, цікавилися відносинами між Україною, Грецією та Албанією у питаннях культури, безпеки та оборони.
Завідувач кафедри міжнародних студій і суспільних комунікацій Іван Вовканич підкреслив критичне значення збереження української державності та нації. «Зовнішня політика — це продовження внутрішньої політики. Нам необхідна консолідація всередині суспільства, зокрема формування єдиного національного фронту всіх проукраїнських політичних сил. Також важлива повага до цінностей та інституцій».
Наприкінці брифінгу Ігор Тодоров анонсував кілька зустрічей у межах проєкту «Дипломатичний фронт» у 2025 році. А Медіацентр неодмінно дізнається більше й розповість усім зацікавленим.