Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Олександр Гаврош завершив акцію «Письменник за прилавком»

«Хтось вирощує кактуси, хтось робить паперові літачки – так і в літературі: кожен шукає щось своє, і важливо, щоб ця ніша була заповнена саме українськими пропозиціями»

0 464
Олександр Гаврош завершив акцію «Письменник за прилавком»

Олександр Гаврош
П’ятниця, 16 грудня, стала завершальним днем акції «Письменник за прилавком». У гості до книгарні «Кобзар» завітав відомий ужгородський письменник, журналіст, театральний і громадський діяч Олександр Гаврош.

До акції гість долучився на запрошення її організатора. Приєднався, бо вважає за потрібне рекламувати не лише книжки і письменників, а й книгарні. Пан Олександр каже, що за той час, доки сидів у магазині, спостерігав за відвідувачами: хтось заходив купити листівку, хтось – подарунковий пакетик, менше гостей – книжки. Гадає, що хтось, мабуть, і не знає про існування «Кобзаря». Тому добре, що акція відбувається саме тут.

У книгарні пан Гаврош презентував свій літературний доробок останнього часу. Каже, що пише здебільшого про Закарпаття, цього року вдалося перевидати деякі твори. Тематика його власних літературних уподобань широка, адже й сам намагається писати про різне. Але лідирує пригодницька література, серед якої такі автори, як Жуль Верн, Джек Лондон, Майн Рід. Вдалий герой для Олександра Гавроша – відважний благородний юнак.

Олександр Гаврош завершив акцію «Письменник за прилавком»

 

Про літературні плани гість розповідає мало – каже, що говорити про таке – значить смішити Бога. Але – хотів би продовжити серію художніх книг про відомих закарпатців; Нині готується до друку вже четвертий том. Це буде популярно написаний твір, що можна прочитати за вечір.

Питаємо про молодого читача. Олександр Гаврош відповідає: «Нині живемо в дуже різноманітному світі, можна сказати – атомізованому. Кожен має свої вподобання, за якими легко знайти однодумців у спільнотах в Інтернеті. Хтось вирощує кактуси, хтось робить паперові літачки – так і в літературі: кожен шукає щось своє, і важливо, щоб ця ніша була заповнена саме українськими пропозиціями».

У державі, за словами письменника, відчувається літературна криза. Цього року, наприклад, в області було видано найменшу кількість книг від часів здобуття незалежності. Сподіваємося, що в прийдешньому 2017-му закарпатські літератори виправлять таку ситуацію. А що ще побажав Олександр Гаврош? Слухайте:

Ось так фінішувала акція «Письменник за прилавком – 2016». Кожного буднього дня протягом двох із половиною тижнів ужгородські читачі могли завітати до книгарні «Кобзар», поспілкуватися з місцевим письменником наживо, придбати одну з презентованих ним книг і попросити для себе автограф. Медіацентр радо підтримав акцію та забезпечив інформаційну підтримку заходам. Сподіваємося, що серед наших читачів чимало таких, хто розділив із нами передноворічний книжковий запал. Тепер же бажаємо самі – студентам легкої сесії, викладачам – кмітливих студентів, всім нам – чудових зимових свят!

Антоніна Чундак
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.