Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти-міжнародники аналізували ефективність міжнародної співпраці Ужгорода

0 339
Студенти-міжнародники аналізували ефективність міжнародної співпраці Ужгорода
23 березня студенти факультету міжнародних відносин УжНУ взяли участь у конференції «Активність громади та громадянського суспільства». Захід відбувався у рамках програми «Словаччина – Україна: співробітництво через кордони» за підтримки словацьких партнерів та уряду Норвегії. Учасники імпрези – фахівці зі Словаччини та України у сфері ЗМІ, ділилися досвідом про свій шлях здобуття незалежності та самобутності преси.
Студенти-міжнародники аналізували ефективність міжнародної співпраці Ужгорода

Ольга Бесага, координатор ініціативної групи «EqualityLab»та «Мирне зібрання як механізм місцевої демократії», виступила з презентацією стосовно проблем захисту прав людини та проявів нетерпимості у сучасному суспільстві.

Не менш цікавим був виступ Вікторії Тарахонич – начальника відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Ужгородської міської ради. Вона розповіла про розвиток туристичної галузі на Закарпатті та збільшення її привабливості для іноземців. Так, головним завданням одного з ґрантових проектів є зменшення відмінності рівня розвитку туризму між нашими регіонами та містами з відповідними суміжними територіями ЄС. Пані Вікторія наголосила на потребі створення певних інформаційних зон, площ із вільним Wi-Fi, побудови інформаційних кіосків, стендів з картами та QR-кодами. Планується розпочати реалізацію цих кроків з травня цього року, адже, як зауважила чиновниця, «спектр перспектив розвитку туризму в Ужгороді є досить широким».

Студенти-міжнародники аналізували ефективність міжнародної співпраці Ужгорода

Обнадійливо прозвучав виступ організатора й керівника мистецького центру «Кубло» Тетяни Смріги. У своїй доповіді вона розповіла про діяльність їхньої організації за останні роки та продемонструвала велику кількість освітньо-культурних проектів, спрямованих на підвищення рівня розвитку сучасної молоді.

Зокрема, вона є організатором таких проектів, як Uzhgorod Modernism, свято Миколайчиків, Найглибоководніша регата та багато інших. Не оминула їхня робота й Ужгородський національний університет. 24 березня 2015 р. було створено ресурсний Центр зі сталого розвитку, до завдань якого входить упровадження навчальних курсів та модулів за такими спеціалізаціями, як «Стратегічне планування», «Сталий розвиток громади», «Місцеве самоврядування» тощо. Тетяна щиро впевнена в перспективності розвитку нашого суспільства: «Якщо громади інших міст створюють конкуренцію між собою, то громади Ужгорода об’єднуються для співпраці на благо міста».

Завдяки конференції студенти дістали додаткові відомості щодо реалізації окремих ґрантових проектів в Ужгороді, співпраці із зарубіжними партнерами у цій галузі. Натомість аналізуючи зміст багатьох проектів, молодь доволі скептично оцінила практичну користь для розвитку міста, відзначила значне відставання у впровадженні окремих новацій у порівнянні з сусідніми європейськими країнами.

Студенти-міжнародники аналізували ефективність міжнародної співпраці Ужгорода

Участь у конференції є черговим кроком у реалізації інтерактивної навчальної програми «Вплив на формування громадської думки» (декан факультету – проф. М.Палінчак, керівник програми – проф. А.Панов), яка реалізовується викладачами кафедри міжнародної політики УжНУ та провідними фахівцями-практиками у галузі менеджменту, маркетингу та мас-медіа.

За інформацією кафедри міжнародної політики
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.