Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти теж чаклували на Івана Купала

Завершили святкування традиційними на Івандиль стрибками через вогнище

0 557
Студенти теж чаклували на Івана Купала
Студенти теж чаклували на Івана Купала
7 липня, на закарпатський Івандиль (Іван-день), у Боздоському парку відбулося традиційне свято, тісно пов’язане з магією.
Студенти теж чаклували на Івана Купала

Наталія Сентимрей

Ідейним натхненником дійства стала вісімнадцятирічна студентка Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Сентимрей, яка розповіла про свій задум: «Уже вдруге організовую це свято. Минулого року започаткувала традицію в Ужгороді. А сама ідея з'явилася під час написання моєї курсової роботи, яка була пов'язана зі звичаями слов'ян».

Програма виявилася насиченою і продуманою: крім традиційних обрядів, були й незвичайні, котрі зробили свято особливим. Лунали популярні українські, зокрема й закарпатські народні пісні, а співаків на сцені активно підтримували танцями діти, які створювали невимушену й теплу атмосферу.

Студенти теж чаклували на Івана Купала

 

З часом на галявині зібралось кілька сотень ужгородців: молодь, діти з батьками, представники старшого покоління прийшли сюди, щоб зануритися у веселу атмосферу купальських гулянь.

«Я радий, що таке культивується і підтримується в нас. Хотілося б, щоб люди були більш активними. Треба й надалі організовувати такі свята», – каже один із учасників гулянь Антоній Кийович. Його дівчина Юлія Форкош додає: «Я вірю, що коли пара стрибає через купальське вогнище, то їй судилося провести життя разом, тому ми, мабуть, перевіримо цю прикмету».

Студенти теж чаклували на Івана Купала

Антоній та Юлія

Люди охоче долучалися до водіння хороводів, співали, танцювали. За традицією, встановили й прикрасили стрічками ритуальні деревця – вербу і березу, які символізують Купайла і Марену. Кожна стрічка щось означала: гроші, кохання, щастя.

Крім гулянь, не забули й про благодійність – долучилися до акції «Врятувати Женю».

Студенти теж чаклували на Івана Купала

Олеся Матій

Над вечір провели церемонію обрядового весілля в українському стилі, а ще підпалювали колесо, пускали по ріці віночки й ворожили на судженого. Учасники свята, навіть найменші, мали змогу долучитися до вуглеходіння і довести собі й присутнім, що на правду сильні духом.

Студентка відділення журналістики Олеся Матій розповідає: «На такому святі я вперше. Але два роки тому ми з дівчатами самі  опановували купальські традиції – ворожили!

Цьогоріч про святкування дізналася із соцмереж і ми вирішили взяти участь у забавах. Організацією задоволена – все тут атмосферно, гарно. Хочеться, щоб такі дійства проводилися частіше і до них долучалося якомога більше людей».

Студенти теж чаклували на Івана Купала

і розклали купальське вогнище
Студенти теж чаклували на Івана Купала

Прикрашали стрічками ритуальні деревця…
 

Організатори підготували сюрприз: запросили учасників театру вогню, які подарували глядачам незабутні враження. Завершили святкування традиційними для Купала стрибками через вогнище.

Богдана Гунда, Ксенія Шокіна,
фото Ксенії Шокіної
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.