Біологи УжНУ разом з румунськими колегами досліджують геноми мешканців прикордонної зони України та Румунії
Завдяки міжнародному проєкту «Геномне різноманіття населення України», окрім інших позитивів, удалося суттєво поліпшити лабораторно-дослідницьку базу біологічного факультету сучасним дороговартісним устаткуванням
А нещодавно біологи УжНУ разом з колегами Західного університету ім. Васіле Голдіша (м. Арад, Румунія), філія Сату-Маре виграли ґрант на геномні дослідження населення прикордонної зони України та Румунії, який спонсорується спільною операційною програмою Румунія – Україна 2014–2020 за кошти Європейського Союзу.
При виконанні проєкту взято біозразки в 150 добровольців, корінних жителів Закарпаття, для дальшого вивчення їхнього геному, виявлення мутацій, що впливають на захворювання та інші функції організму, а також свідчать про походження й генетичну структуру людської популяції закарпатців у контексті світових популяцій людей.
За словами деканеси біологічного факультету Ярослави Гасинець, реалізація проєкту транскордонного співробітництва між Україною та Румунією «Партнерство для геномних досліджень в Україні та Румунії» стане серйозним поштовхом розвитку новітніх студій у сфері генетики, геноміки та біоінформатики на біологічному факультеті, а також дозволила суттєво поліпшити лабораторно-дослідницьку базу сучасним дороговартісним устаткуванням. Вже сьогодні новостворена лабораторія геномного різноманіття та молекулярно-генетичних досліджень підрозділу має повний спектр устаткування для виділення та аналізу нуклеїнових кислот, проведення ПЛР та електрофорезу білків і нуклеїнових кислот.
У рамках проєкту днями на біологічному факультеті УжНУ відбувся науково-практичний семінар, який провела лікарка, провідна дослідниця проєкту Христина Щубелка. Мета семінару – ознайомити викладачів і студентів факультету з методикою виділення ДНК людини.