Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Головний редактор газети «РІО» влаштував тренінг для студентів факультету МЕВ

Зустріч відбулася в рамках програми «Вплив на формування громадської думки», яку реалізує кафедра міжнародної політики УжНУ

0 242
30 березня зі студентами факультету міжнародних економічних відносин УжНУ зустрівся головний редактор закарпатської обласної газети «РІО» Петро Гойс.

«Вітаю! Ми живемо в період брехні», – так неординарно розпочав знайомство зі студентами-міжнародниками досвідчений журналіст і редактор.

Петро Гойс ознайомив присутніх з історією заснування та функціонування газети, яку очолює. Розглянули питання організації видавничого проекту, визначення позиції на медійному ринку, розвитку і впровадження новітніх форм донесення інформації. У фокусі уваги також опинився аспект газетної справи як успішного бізнесу – з одного боку, та намагання провадити незалежну редакційну політику – з іншого.

«Що таке правда? Це те, у що людина вірить, – саме це історичне твердження, на думку Петра Гойса, є сьогодні актуальним як ніколи. – Правдиві факти для людей стали нецікаві, бо вони сухі, а ще з ними важко працювати. Часто брехня влаштовує більше, її легше сприймати. На жаль».

За словами фахівця, з появою Інтернету люди поступово майже перестали читати періодику, книги. Для збереження читачів доводиться вдаватися до різноманітних засобів, зокрема мовно-виражальних. Скажімо, на чільні позиції нерідко виходить емоційна лексика. З 2010 року стає актуальним поняттям пост-істини. Крім надміру емоційно-експресивних засобів, сучасний інформаційний простір небезпечний таким явищем, як псевдоекспертиза – намагання формувати думку людей  т. з. експертними оцінками. Критичне ставлення до інформації та піддавання сумніву будь-яких оприлюднених фактів – єдиний спосіб виживання в сучасному інформаційному світі.

«Чому потрібно читати газети? Ну хоча б тому, що це ЗМІ, які юридично відповідальні за поширену інформацію, отже, намагаються дотримуватися елементарних правил журналістики», – підсумував Петро Гойс.

Зустріч відбулася в рамках програми «Вплив на формування громадської думки», яку реалізує кафедра міжнародної політики УжНУ (завкафедри і керівник програми – професор Ален Панов).

За інформацією кафедри міжнародної політики УжНУ

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.