Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

До 100-річчя Гуцульської Республіки вже час готуватися

У круглому столі взяли участь і науковці УжНУ – Ігор Тодоров, Роман Офіцинський, Юрій Данилець, Віктор Кічера, Костянтин Куцов та ін.

0 965
До 100-річчя Гуцульської Республіки вже час готуватися
До 100-річчя Гуцульської Республіки вже час готуватися
До Дня Соборності України в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбувся круглий стіл про Гуцульську Республіку, сторіччя якої відзначатимуть наступного року.

1918 року на території Рахівщини була проголошене окреме українське державне утворення, яке проіснувало до середини 1919 року. Гуцульська Республіка стала провісником Карпатської України, що виникла через два десятиліття.

До 100-річчя Гуцульської Республіки вже час готуватися

У круглому столі взяли участь науковці УжНУ (Ігор Тодоров, Роман Офіцинський, Юрій Данилець, Віктор Кічера, Костянтин Куцов та ін.), письменники Василь Кухта та Олександр Гаврош, видавці Іван Ребрик, Віктор Браславець, літературознавець Наталія Ребрик…

Присутні зауважили, що 100-річчя Гуцульської Республіки треба гідно вшанувати і на Закарпатті, і в Україні. Інтелігенція краю пропонує до ювілею видати двотомник споминів та статей Степана Клочурака, натхненника Гуцульської Республіки, над яким працює видавництво «Ґражда». Також це видавництво готує перевидання роману чеського письменника Зденека Кудея «Гуцульська Республіка», який востаннє виходив українською мовою 1937 року у Львові.

До 100-річчя Гуцульської Республіки вже час готуватися

Історики запропонували зняти на обласному телебаченні документальний фільм про Гуцульську Республіку. Доречно було б ушанувати й пам’ять братів Климпушів та Степана Клочурака. До речі, на вулиці Митній в Ужгороді зберігся приватний будинок, збудований Степаном Клочураком, на якому годилося б встановити меморіальну дошку.

За словами професора Романа Офіцинського, цьогоріч етнографічну практику студенти-історики будуть проходити в Лазещині – на території саме Гуцульської Республіки.

Пропозиції круглого столу будуть передані до Закарпатської облдержадміністрації.

Іванка Когутич,
фото Мар’яни Нички
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.