Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

На історичному факультеті відбувся міжкафедральний семінар

Дійшли висновку, що традиційна знаннєво-просвітницька парадигма освіти вичерпала свої можливості

0 1 113
На історичному факультеті відбувся міжкафедральний семінар
Освіта – вагомий чинник соціальної стабільності, економічного добробуту, конкурентоздатності та національної безпеки країни. Це сфера стратегічно важливих інтересів, тому її модернізація не може залишити байдужим усе суспільство. Саме таким був лейтмотив зініційованого кафедрою історії України міжкафедрального науково-методичного семінару, перше засідання якого напередодні різдвяно-новорічних свят відбулося на історичному факультеті УжНУ.
На історичному факультеті відбувся міжкафедральний семінар

З доповіддю «Виклики часу і сучасна освітня парадигма» виступила доктор історичних, професор Лариса Капітан. Вона запросила колег до обговорення визначальних тенденцій розвитку світової освітньої системи, завдань науково-педагогічних колективів кафедр факультету щодо формування цілісної особистості фахівця.

У процесі жвавого спілкування присутні, зокрема старший викладач кафедри нової і новітньої історії та історіографії Олег Сліпецький, доценти кафедри історії України Віктор Кічера, Василь Міщанин, Іванна Скиба, погодилися з тим, що традиційна знаннєво-просвітницька парадигма вичерпала свої можливості. Майбутнє за моделлю освіти, що має готувати висококваліфікованих спеціалістів, здатних учитися протягом життя і протистояти всім життєвим загрозам.

Учасники семінару переконані, що провести модернізацію вітчизняного освітнього простору можна, діючи злагоджено, дослухаючись до колег, гідно відстоюючи громадянську позицію. Прозвучали слушні думки щодо потреби наповнити реальним змістом академічні свободи й автономію вищих навчальних закладів не лише в розрізі розширення повноважень керівництва, а й забезпечити ефективний зворотній зв’язок із роботодавцями, студентами, викладачами без кулуарної метушні та номенклатурних посередників.

На історичному факультеті відбувся міжкафедральний семінар

Як наголосила професор Неля Жулканич, сучасні університети мають орієнтуватися на вільний розвиток людини, на творчу ініціативу, самостійність, конкурентоспроможність, мобільність майбутнього фахівця. А це неможливо без взаємовпливу і взаємозв’язку різних дисциплін, оперативних корекцій застарілих підходів і навчальних планів. На якість освітніх послуг конкретного вишу часто негативно впливає суспільно-політична ситуація, недосконалість і прогалини Закону «Про вищу освіту», що призводить до кадрових пертурбацій на засадах авторитаризму і клієнтелізму.

Завідувач кафедри, професор Роман Офіцинський підкреслив, що такі семінари доцільно проводити періодично, щоби обговорювати назрілі проблеми, дискутувати, шукати компромісні варіанти виходу з тупикових ситуацій. Наступне засідання відбудеться навесні наступного року. Ряд злободенних тем навчально-методичного характеру викликають підвищений інтерес колективу історичного факультету. Роль основного доповідача наступного разу погодилася виконати професор Неля Жулканич.

Вл. інф.
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.