На юрфаку відбулося урочисте зібрання з нагоди професійного свята

Також відзначили 25-у річницю з дня створення юридичного підрозділу в Ужгородському університеті

На юрфаку відбулося урочисте зібрання з нагоди професійного свята
Минулого тижня ужнівські правники влаштували урочисті збори з нагоди відзначення професійного свята та 25-ї річниці з дня створення юридичного підрозділу в Ужгородському університеті.

Володимир Смоланка

Після виконання національного Гімну України та вшанування пам’яті загиблих воїнів хвилиною мовчання до слова став ректор УжНУ Володимир Смоланка: «Вітаю вас із Днем юриста та вважаю символічним те, що цьогоріч ваше професійне свято поєднується із важливою датою в житті нашого вишу – 25-річчям створення кафедри правознавства, яка зуміла перерости у потужний юридичний факультет. Саме чверть століття тому в Ужгородському університеті почали випускати правників. Приємно бачити в залі корифеїв, які стояли біля витоків юриспруденції в УжНУ».

Учасники зборів

Від імені всього університету Володимир Іванович подякував присутнім у залі відомим у правничому світі фахівцям за те, що зробили такий надважливий крок – започаткували закарпатську школу підготовки спеціалістів-юристів. Також відзначив професійну роботу викладачів, адже й наукова школа ужгородського юрфаку з кожним роком стає все авторитетнішою.

Ректор УжНУ вручив цілу низку подяк провідним науковцям факультету, а також побажав винуватцям свята всього найкращого, «щоб були здорові, щоб була наснага до роботи, щоб ніколи не полишало бажання плідно працювати».

Руслана Натуркач вручає подяку

До слова запросили багаторічного керівника нашого краю, голову Асоціації депутатів Закарпатської області всіх рівнів, колишнього проректор Ужгородського університету Михайла Волощука, який наголосив, що студенти юрфаку – це  майбутнє нашого краю і нашої країни. Михайло Юрійович пригадав, як складно було почати готувати юристів на Закарпатті, розповів про труднощі, з якими зіткнулася свого часу його команда.

Михайлу Савчину вручають подяку

«Що мене спонукало взятися за цей проект? Юридична неграмотність населення. Я вважаю, що без правничої освіти нема виконання законів, отже, не може розвиватися держава. Тому звертаюся до вас, юристи: ви дуже потрібні Україні, пам’ятайте про це!» – додав Михайло Волощук.

Прийняли естафету щирих привітань і закарпатські високопосадовці: екс-голова Конституційного суду України Андрій Стрижак, голова Господарського суду Закарпатської області Олег Васьковський, секретар судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Закарпатської області Іван Стан, заступник голови Апеляційного суду Ганна Фазикош, начальник Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Руслана Натуркач, заступник прокурора Закарпатської області Олександр Василенко, представник апарату Головного управління Національної поліції Закарпаття Михайло Химинець та інші.

Василь Георгійович Фазикош

Ярослав Лазур

Один із старійшин і засновників юрфаку, нині завідувач кафедри цивільного права, професор Василь Фазикош зізнався, що дуже радіє, бо настав час, коли студентів на першому курсі більше, ніж викладачів. Василь Георгійович розповів про нелегкі початкові кроки юридичного факультету УжНУ та побажав йому розвитку та процвітання.

Завершив урочисті збори декан юрфаку Ярослав Лазур, який висловив щиру вдячність фундаторам підрозділу та всім, хто долучився до розвитку правознавства в УжНУ, а також запросив усіх продовжити відзначення Дня юриста на святковому концерті в Закарпатському українському музично-драматичному театрі.

Віра Лабич,
фото Роберта Паппа