Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Науковці УжНУ візьмуть участь у презентації ІІІ тому «Нарисів історії Церкви Закарпаття»

Презентація книжки Атанасія Пекаря «Монаше життя» відбудеться 1 березня в залі засідань Вченої ради Ужгородського національного університету; початок – о 14.00

0 191

Науковці УжНУ візьмуть участь у презентації ІІІ тому «Нарисів історії Церкви Закарпаття»

1 березня, о 14.00, в залі засідань Вченої ради Ужгородського національного університету відбудеться презентація книжки Атанасія Пекаря «Монаше життя». Це третій том унікального історичного дослідження «Нариси історії Церкви Закарпаття» ченця-василіана, який тривалий час працював у Ватикані.

Народився о. Атанасій 1 березня 1922 року в Перечині. Навчався в Ужгородській гімназіı̈, яку закінчив 1940 року. Серед його викладачів були Іван Панькевич, Володимир Бірчак. Відтак юнак вступив до украı̈нської гімназії св. Йосафата в Римі і папського університету «Урбаніум», де захистив дисертацію і здобув науковий ступінь доктора теологіı̈.

З 1948 року о. Пекар служив у США та Канаді як священик і професор. У 1979–1982 роках був заступником керівника українського відділу Ватиканського радіо і майже щотижня проводив програми, присвячені християнській вірі, історіı̈ Церкви, переслідуванням греко-католиків на Батьківщині. У доробку василіянина – сотні статей і десятки книг, особливо знаковими є тритомні «Нариси історії Церкви Закарпаття» (1967, 1997, 2014). Помер у США у 2011 році.

У семінарі, присвяченому 95-річчю видатного дослідника Атанасія Пекаря, візьмуть участь науковці зі Львова, Тернополя, Ужгорода, в тому числі й викладачі УжНУ – завідувач кафедри історії України професор Роман Офіцинський та кандидат історичних наук Юрій Данилець.

Іванка Когутич
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.