Професор Ігор Тодоров представляв УжНУ в українсько-польському форумі партнерських стосунків

Учені, викладачі, громадські діячі двох країни на 10-й зустрічі «Історія, сучасність та майбутнє» дійшли висновку про потребу і важливість дальшої двосторонньої наукової та громадської співпраці

Ігор Тодоров
Уже десята українсько-польська зустріч «Історія, сучасність та майбутнє» відбулася нещодавно на базі Прикарпатського університету імені Василя Стефаника в місті Яремче. Співорганізаторами поважного зібрання, крім власне базового вишу Івано-Франківщини, стали Варшавський університет, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, а також редакція часопису «Kurier Galicyjski» («Галицький кур’єр»). Ужгородський університет на конференції представляв професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин Ігор Тодоров.

Програма зустрічі виявилася насиченою й забезпечила продуктивну роботу понад сотні науковців, викладачів, громадських діячів обох держав, котрі працювали в чотирьох секціях.

Перед початком засідань присутніх привітали ректор Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда, директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, член-кор Олег Рафальський, директор Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький, генконсул Польщі у Львові Рафал Вольский, президент Фонду «Свобода і демократія» Роберт Чижевский, головний редактор медіагрупи «Галицький кур’єр» Мірослав Ровіцький.

Професор УжНУ Ігор Тодоров узяв участь у секції, де обговорювали українсько-польський міждержавний діалог на тлі політики західних геополітичних гравців та Російської Федерації. Науковці зосереджували увагу на потенційних зовнішніх загрозах для українсько-польських взаємин, наголошуючи на стратегічному безпековому партнерстві України та Польщі; порушували питання централізації Євросоюзу, а також небезпек, що виникають унаслідок політизації історичної науки й історіїзації політики, тощо.

Ігор Тодоров

В інших секціях розглядали теми нових викликів та можливостей економічного виміру українсько-польських взаємин, форуму партнерства між нашими державами, а також впливу спільного історичного минулого на стосунки двох країн.

На конференції також відбулися дві презентації: діяльності «Галицього клубу» та співпраці Підкарпатського воєводства з українськими партнерами щодо створення міждержавного гірського пошуково-рятувального поста на горі Піп Іван і розвитку компетенції рятувальних служб Івано-Франківщини.

На екскурсії у Карпатах

Загалом учасники зібрання дійшли висновку про потребу і важливість дальшої двосторонньої наукової та громадської співпраці наших країн, обговорення нагальних проблем українсько-польських взаємин і спільного пошуку шляхів їх розв’язання.

Наступного дня делегати форуму мали екскурсійну програму – ознайомлювалися з туристичними осередками Карпат.

Діана Вишнева,
фото надав Ігор Тодоров