Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Про проблеми національної безпеки України ужнівці дізнавалися від колишнього міністра оборони

Найбільші загрози для держави Анатолій Гриценко бачить у виконанні Мінських угод, незахищеність громадян у судах та масовій еміграції

0 72
18 квітня студенти факультету історії та МВ, юрфаку та факультету інформаційних технологій дискутували з колишнім міністром оборони України, доцентом кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Анатолієм Гриценком.
Анатолій Гриценко

Говорили про національну безпека України, для якої  пан Анатолій виокремив три найголовніші загрози.

Перша з них – виконання Мінських угод від вересня 2014 року та лютого 2015. «Майже ніхто, окрім вузького кола людей, які пов’язані з дипломатією, не читав цих угод. Водночас весь світ повторює мантру: «Мінські угоди потрібно виконати – їм нема альтернативи»», – звернувся пан Гриценко до присутніх.

На його думку, після виконання угод Україна як держава зникне з карти світу. Її буде поділено на чотири різні України: Крим, ДНР, ЛНР та інші території, які не є окупованими. Пан Гриценко стверджує, що план мирного врегулювання відносин «Україна-США-Росія-Європа» готовий, але нинішнє керівництво нашої держави його не підписуватиме.

Незахищеність у судах та еміграція – також великі загрози, про які говорив лектор.

«Негарантований захист прав, свобод і власності – це реалії нинішньої України. Люди почуваються незахищеними. Це означає, що фактично в нас немає держави. Люди не бачать перспективи країни, внаслідок чого її покидають. За рік виїжджають тисячі й тисячі громадян. Це окрема загроза національній безпеці, адже за кордон їдуть молоді, розумні, освічені люди, без яких розбудовувати Україну неможливо», – деталізував своє бачення пан Анатолій.

У 2009 році Анатолій Гриценко зареєстрував законопроект щодо покарання за недотримання закону, пов’язаного з корупцією у судах. Згідно з ним, за порушення закону суддю мають засуджувати до довічного ув’язнення з конфіскацією майна родини ув’язненого. Але Віктор Ющенко тоді ветував цей проект.

Також екс-міністр порадив керівництву України робити речі, результати яких будуть відчутними. Наприклад, замість того, щоб розповідати казки про зростання ВВП, зобов’язатися й проконтролювати створення 900 тисяч робочих місць, адже такі дії будуть усіма зафіксовані й відчутні.

Присутні мали можливість поставити Анатолію Гриценку запитання, на які гість дав відповіді.

На завершення політик звернувся до всіх зі словами: «Ходіть на вибори. Не передовіряйте комусь власне майбутнє й майбутнє країни!».

Діана Вишнева

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.