Команда УжНУ у фіналі Чемпіонату світу з програмування виступила на рівні з представниками Оксфорду та Кембриджу

Ужгородські програмісти демонструють позитивну динаміку: цьогоріч опинилися на три сходинки вище, ніж торік

0 1 157

Наші хлопці – другі знизу
У Пекінському університеті вчора завершився фінал Чемпіонату світу з програмування. Ужгородський університет представляла команда UzhNU_push-force, у складі якої виступили Євген Задорожній, Роман Мельник, Роман Рубаненко, тренери – Олександр Міца та Сергій Оришич.

Тривали фінальні змагання 5 годин, за ними можна було спостерігати онлайн.

Боротьба виявилася напруженою. Відповідно до правил, упродовж останньої години турнірна таблиця була «заморожена», тому навіть учасники до кінця не знали, на якому місці опинилися.

Як виявилося, для того, щоб посісти призове місце, нашим хлопцям не вистачило всього двох розв’язаних задач: «бронзові» призери виконали по 7, наші ж – 5.

Фінал Чемпіонату світу

Оскільки команд, які правильно зробили однакову кількість завдань, було більше, то місця в підсумковій турнірній таблиці розподілені досить цікаво: збірні, які не отримали медалі, посіли 14-е (розв’язали по 6 задач), 31-е (розв’язали по 5 задач) і 56-е місця (розв’язали по 4 задачі).

Отже, в підсумку наші хлопці посіли 31-е місце, розділивши його з представниками Оксфордського, Кембридзького, Колумбійського, Каліфорнійського, Ягеллонського, Токійського та інших університетів. Серед 140 найсильніших команд світу – це, безумовно, високий результат. До слова, команда Львівського національного університету опинилася на 14-му місці, а Київського національного – на 56-му. З повною турнірною таблицею можна ознайомитися за покликанням.

Команда учасників і тренерів з УжНУ (у горішньому ряді Олександр Міца та Сергій Оришич; сидять Роман Рубанененко, Роман Мельник, Євген Задорожній)

Тренер ужнівської команди – завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій УжНУ Олександр Міца – так коментує результати:

Завдання були досить складні. Особливо оригінальною виявилася задача з використанням діаграми Вороного. З огляду на добір завдань, вона стала «призовою». Були цікаві задачі, які потребували знаходження конструктивного рішення, завдання на динамічне програмування, графи, фізичне моделювання.

Сподіваємося, що наступні виступи наших команд наблизять нас до медалей. Табір наших тренерів підсилить Євген Задорожній, який, до речі, є уродженцем славного міста Запоріжжя.

Отже, ужгородські програмісти загалом демонструють позитивну динаміку: минулого року наші хлопці у фіналі світової першості в США посіли 34-е місце, а цього – опинилися на три сходинки вище.

Тож вітаємо хлопців із високим результатом і бажаємо їм дальших успіхів!

Василь Шаркань – спеціально для Медіацентру УжНУ